meni vise dodje kao demanti omiljene hrvatske postapalice o Hrvatima kao marljivom i radisnom narodu... toliko prazne price o voljenoj i svetoj zemlji i toliko prazne zemlje okolo ne stima nikako. Kod moje bake u Zagorju, znaci klasicno zagorsko selo, nitko vise ne drzi krave, svinje, kokosi, purane, polja neobradjena... svi samo nesto svercaju, preprodaju, prodali traktore i poljoprivredne strojeve, pa danas sjede u kaficima i ispunjavaju listice kladionice, svi barataju stotinama tisuca eura, a svi skupa imaju petsto kuna kod sebe... tko god je imao srece da mu autocesta do Macelja prolazi bas kroz njegovo polje, pala mu je sjekira u med...
mozda i jesu marljivi i radisni dok nad njima stoji sef u celicani u Pittsburghu ili u tvornici Audija, no sami od sebe - tesko
[uredio ian wright - 30. svibnja 2012. u 09:37]