Miha ne lupaj, itekako se od poljoprivrede može lijepo živjeti, samo treba usvojiti neka iskustva od tih istih Austrijanaca, a ne saditi kukuruz i pšenicu naizmjence, gledati u nebo i čekati isplatu poticaja
Zna se što je potrebno za uspješno ratarenje; prije svega velike površine da bi se mehanizacija isplatila, a onda ništa manje važan je izbor kulture.
Siješ nešto što ima prođu na tržištu i to za poznatog kupca, a ne natovariti prikolicu pa na pijacu i šta bude.
Ako uopće želiš biti faktor na tržištu moraš garantirati dovoljne količine (stoga okrupnjavanje ima veliku važnost) i to se odnosi apsolutno na sve.
Kako ljudi što se bave jagodama, mandarinama, lješnjacima i sličnim nikad ne kukaju (izuzetak su elementarne nepogode)!?
Naš seljak mora što prije zaboraviti bavljenje poljoprivredom na isti način kao i djedovi jer to ih je dovelo tu gdje jesu (veliku većinu), oni koji su se preorijentirali i shvatili tržište voze maybacha kad pregledaju njivu 