Hrvatska politička scena

prekro
prekro
Mali dioničar
Pristupio: 14.01.2010.
Poruka: 5.575
12. svibnja 2014. u 11:18
ian wright je napisao/la:
svaka nacija doceka onaj jedan trenutak kad se cini da pred sobom ima cisti list papira i kad moze odrediti smjer u kojem idu i drzava i nacija za desetljeca unaprijed. Ne dogadja se to cesto, jednom u 50 ili 100 godina. Najcesce se takvi restart-trenutci dogadjaju nakon velikih lomova, svjetskih ratova, izgubljenih ratova, velikih prirodnih kataklizmi, epidemija i slicno. Jednostavno receno, vecina osjeti da je dosao trenutak kad vise nema smisla popravljati ono staro vec da je vrijeme da se krene sasvim iznova i postave se nova pravila igre. Postoje naravno i neke sretnije nacije (npr. u Skandinaviji) koje nisu bile izlozene niti jednom od spomenutih vanjskih faktora, pa su iz siromastva i zaostalosti izasle opcim konsenzusom, te iz cistog mira pocele graditi svoj put socijaldemokraciju. I uspjele u tome

Hrvatska je takav trenutak imala devedesetih za vrijeme Tudjmanove vladavine. Izasla je iz jedne zajednice, prosla rat, postala samostalna i imala konsenzus oko svih bitnih nacionalnih stvari. To je bio trenutak za civilizacijski restart i pisanje potpuno novih pravila: necemo vise trpjeti ni korupciju, ni nepotizam, ni klijentelizam. Necemo trpiti lopove iz vlastitih redova, niti cemo se smijati na "tko je jamio, jamio", a necemo podrzavati zaposljavanje u javnim strukturama preko babe i striceva. Zelimo malu i efikasnu drzavu, a ne 5000 opcina i 200 gradova

takav trenutak je na zalost propusten i tko zna kad ce se pojaviti opet. Mozda za 10, mozda za 80 godina. Isti oni elementi trulezi i bolesti koji su srusili Jugoslaviju i komunizam na ovim prostorima nisu unisteni vec su nastavili zivjeti, ali samo preobuceni.

Bolesnik lezi u bolnici i umjesto starog plavog jugo-dresa od Yasse, obukli smo mu super fini novi kockasti od Nikea. I sad cekamo da ozdravi. Umjesto da na starom televizoru Rudi Cajavec gleda dolazak stafete u Titograd, pustili smo mu na novom 120-cm 3D i LCD ekranu Zvijezde pjevaju. I cekamo da ozdravi

u tome je osnovna odgovornost Tudjmana. Imao je priliku da na bijeli list papira napise sasvim nova pravila igre. Svi bi ih prihvatili jer je takvo bilo vrijeme. I propustio je to. Preobukao nas je u novi dres i to je to. 
Vidi cijeli citat


vrhunski post...

e sad...jedino se nebi složio sa ovom procjenom kad će se ponovo pojaviti trenutak da napravimo "novi poredak"...po mome mišljenju, taj trenutak će se dogoditi već na slijedećim parlamentarnim izborima! odnosno - MORAO bi se dogoditi...

za Hrvatsku je ključno da se sruši HDZ-SDP način vođenja države, ali i način razmišljanja...mi smo kronično zaglibili (ne samo u fiskalno-financijskom smislu...zaglibili smo moralno, tu nema onog osnovnog poštovanja i integriteta...svima je postalno normalno prevariti poslovnog "partnera", postalo je normalno potezati vezu i za asfaltiranje 15 kvadrata ceste i za terapije u toplicama i za ugovaranje višemilijunskih poslova)!

sustavno smo iskvareni...i sad je biti ili ne biti...vidli smo i jedne i druge, ne znaš ko je gori...na narodu je da odgovori na jednostavno pitanje - jesmo li zadovoljni sa plavo-crvenim svijetom ili želimo drugačiju Hrvatsku?
Munchen
Munchen
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.09.2012.
Poruka: 1.546
12. svibnja 2014. u 11:36
ian wright je napisao/la:
u tome je osnovna odgovornost Tudjmana. Imao je priliku da na bijeli list papira napise sasvim nova pravila igre. Svi bi ih prihvatili jer je takvo bilo vrijeme. I propustio je to. Preobukao nas je u novi dres i to je to. 
Vidi cijeli citat

Dobar post, nažalost ovo podebljano nije istina, tj. nije vrijedilo za sve .. što se vidjelo i za vrijeme rata, a sve više i danas.
[uredio Munchen - 12. svibnja 2014. u 11:36]
Za slobodu i za dom!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 10.09.2009.
Poruka: 5.959
12. svibnja 2014. u 11:41
džon vejn je napisao/la:
hm, valjda je svakome jasno da petrina to radi zbog svoje promocije, a ne zbog toga sto misli da ima osnova za svoje postupke.

tudjmana treba ocistit od svih grijeha, t.j. treba ih presutiti, i prebaciti na pobocnike.

jer nije dobra karma kad prvi predsjednik ima puno crnih mrlja...

tako to rade pragmaticne zemlje...

da ne bude za 20 godina neka nova revizija, ko sto ima s ustasama i partizanima....

Vidi cijeli citat


ako misli da to radi radi svoje promocije onda je JOS ludji nego da radi iz uvjerenja.

ponavljam, necuveno je da vojnik, pa i onaj bivsi, javno blati svog zapovjednika kao i opcenito da se govori protiv utemeljitelja nacije i drzavnosti.

http://dnevno.hr/vijesti/hrvatska/92051-ako-se-stipe-petrina-ne-isprica-neka-smjesta-da-ostavku-i-neka-se-raspusti-vijece.html
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.01.2005.
Poruka: 42.430
12. svibnja 2014. u 12:04
Ma bitno da Jozef Broz ima svoj trg u grebza, i da isti oni kmece o diktatoru Tudjmanu, tijelima stite ime i djelo demokratski izabranog predsjednika Tita.

I naravno, Tudjman je kriv sto danas hrvatskom vladaju pljackaske mafije... samo da je rekao "nemojte drugovi i gospodo" i oni bi svi bili posteni, Linic bi hranio africku djecu, Sanader pomagao poplavljene, Kosorka pojila gladnu stoku, Suker pomagao bakicama na pjesackom prijelazu... ali Tudjman nije rekao, i Hrvati samo presvukli dres.
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.964
12. svibnja 2014. u 12:30
ti naravno nista nisi razumio pa cu prevest na odzacarski:

"bla bla, Srbi, cetnici, truc truc, bla, kenj cetnici, bla levicari, bla truc truc. Truc kenj, muslimani, kenj tito, bla partija, truc izdajice, bla, MI6 kenj kenj, Kraljica, bla truc, levicari truc, kenj kenj dzihad, engleski lordovi truc bla kenj, urota bla bla, izdajice truc truc, truc kenj CIA truc, bla kenj bla bla

Pametnom dosta"
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.964
12. svibnja 2014. u 12:51
prekro je napisao/la:
e sad...jedino se nebi složio sa ovom procjenom kad će se ponovo pojaviti trenutak da napravimo "novi poredak"...po mome mišljenju, taj trenutak će se dogoditi već na slijedećim parlamentarnim izborima! odnosno - MORAO bi se dogoditi...
Vidi cijeli citat


ne vjerujem u to. Kao prvo, u ovoj ponudi stranaka ne vidim nikog tko bi bio spreman za neke radikalne poteze kojima bi se zapravo zamjerio dobrom dijelu birackog tijela. Svi zele ugoditi sto vecem broju biraca, a ne da su spremni ukinut 300 opcina i pobacat na ulicu 40 posto zaposlenih u drzavnoj upravi. Ili da pocne kaznjavat korumpirane doktore koji za jednu domacu puricu poguraju za 30 mjesta na rasporedu za operacije. A to bi bili samo prvi koraci...

kao drugo, taj nece imati apsolutnu vlast, u smislu da ima i Ured Predsjednika i Vladu i Sabor i Ustavni sud iza sebe, pa moze raditi sto god pozeli, bez institucionalne opozicije

takvu moc je imao Tudjman


takva apsolutna moc je zapravo i nemoguca u demokraciji jer uvijek postoje neki kontrolni elementi koji ju ogranicavaju. Moze nakratko nastati samo u nekim izvanrednim okolnostima, koje sam naveo (zaboravio sam revoluciju). Tek onda moze doci do suradnje vlasti koja drzi sve poluge u svojim rukama i nacije koja je spremna i na zrtvu u ime bolje buducnosti
[uredio ian wright - 12. svibnja 2014. u 13:04]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.01.2005.
Poruka: 42.430
12. svibnja 2014. u 13:05
Genijalno, Tudjman je kriv sto Hrvatskom vladaju lopovi.

Tudjman je kriv sto Zagrepcani bitaju Bandica, Varazdinci Cacica, Rijecani Baldasara i Linica, Vukovarci Sabu, Dubrovcani Andru, a samo je trebao reci "idemo od sada biti posteni, ha sta mislite, braco Hrvati?".

Da je Tudjman restartovao Hrvate, danas bi Hrvatska bila Svicarska, mentalitet Hrvata bi se promijenio preko noci.

Smrc
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.01.2005.
Poruka: 42.430
12. svibnja 2014. u 13:07
Obersnela, pardon... Baltazar je u Splitu, i za divno cudo, do sada se nije kompromitirao, mada je na dobrom putu... hoce genijalac izdvojiti Split iz Zupanije, svi su ljubomorni na Bandinja.

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.964
12. svibnja 2014. u 13:11
nije trebao nista govoriti vec jednostavno donijeti zakone i na vlastitom primjeru cistiti takvu trulez i ostatke bivseg sistema iz svoje okoline i svoje stranke

pa bi Bandic danas bio coban-redikul za kojeg glasa 5 posto redikula. I svatko bi danas znao da ako ide krasti iz zajednicke blagajne da ga ceka 10 godina zatvora. A ne da vlada glavnim gradom 15 godina i veselo krade dalje. I svi mu se dive kako je sposoban i zele postati mali bandici 
[uredio ian wright - 12. svibnja 2014. u 13:12]
Vilenjak
Vilenjak
Moderator
Pristupio: 10.11.2003.
Poruka: 93.749
12. svibnja 2014. u 13:16
dimnjacar je napisao/la:
Varazdinci Cacica
Vidi cijeli citat

bez niskih udarca
Domovine sin
  • Najnovije
  • Najčitanije