Da sami procijenimo da se damo u ruke jednog čovjeka? Poštovati njegove odluke bez preispitivanja? Pa slušaj, nekoliko milijuna sjevernokorejaca bi se vjerojatno složilo s tobom. Mi ostali imamo demokarciju, ma koliko nakaradna bila, ipak je demokracija. To šta u hrvatskoj još nije isplivala stranka bez utega prošlosti s konkretnim programom i odlučnim rezovima gdje treba a ne podvinjavanjem sitnim interesima je jednostavno još uvijek nezrelost proizašla iz bivšeg sistema. Npr. program ORAH-a je solidno složen, al čelni ljudi su dio istog sistema koji nas jebe godinama, tako da sumnjam u njegovu provedivost.
Iskreno se nadam da će Božo Petrov ili slični smoći volje i želje za kandidaturu na parlamentarnim izborima, pa zamisli situaciju gdje u Saboru imaš 30ak ljudi koji ne klimaju glavom prema napuciima stranke.
Petrov je naveden jer je medijski najeksponiranija figura lokalnog političara, i iskreno najviše vjerujem ljudima koji se dokažu u malim zajednicama i krenu dalje politički uspon, a ne profi političare koji sviraju kurcu godinama (opačićka, karamarko, mesić, jandroković....i još mnoštvo njih).