majan debić je napisao/la:
namodigrebza ne shvaća da postoji podjela na branitelje i ''branitelje''.Branitelji su ovi u šatoru koji su na ratištu ostavljali
dijelove tijela za RH i koji su danas uglavnom u kolicima.Ti ljudi zaslužuju i veće penzije i veća prava nego što ih sada
imaju i nikako ne bi trebali raditi da bi imali za kruh ko što namodigrebza kaže.Druga grupa su ''branitelji'',to su oni likovi
koji su zapravo u debeloj većini.Njih možemo vidjeti kako vise u lokalnim birtijama i kladionicama kako isčekivaju da
prođe zadnji par na kladionici,fizički su potpuno zdravi,imaju navodno ptsp ali tu dijagnozu su platili kod doktora.Znao se onomad čak i cjenik kod doktora,koliko njemu platiš,tolika će ti i penzija u budućnosti biti.Ti ''branitelji'' su u penziji još od
mladih dana i na teret su već godinama svih poštenih radnih ljudi....samo treba razlikovati ove prve od ovih drugih
Ne zasluzuju. Veca prava i primanja za pocetak zasluzuju regularni penzioneri koji su 40 godina uplacivali novce sebi za penziju jednog dana. Oni su ti za koje mora biti vise jer oni su to platili. Sve ostalo su socijalna davanja, dobra volja drzave i onih koji uplacuju u proracun da se nekome pomogne. Ja jesam da se braniteljima pomogne s jednakom penzijom koju imaju regularni penzici i invalidi, iako je oni za razliku od njih nisu sami zaradili, ali ovo danas nije pomoc, nego pljacka.
Ponavljam niti jedan penzioner ne moze imati vise nego ijedan radnik. To je drzava na bolesnim temeljima. A to kod nas nije iznimkanego pravilo.