Serije

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.923
14. travnja 2024. u 10:22

pogledao i ja 3 body... i dojam je jako dobar

nešto novo, kineska podloga, a meni je poseban hommage Clarkovoj Odiseji ideja da čovjek zapravo može letjet po svemiru samo ako je oslobođen od svojeg tijela. Homo sapiens nije predviđen da vrluda po svemiru jer je fizički krhak i živi prekratko

nisam čitao knjigu niti gledao kinesku verziju, pa ćemo sa zanimanjem ispratit kako će se sve skupa razvit ili se samo radi o Independence Day rastegnutom na 30 epizoda 😁

danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 36.589
14. travnja 2024. u 20:02

U zadnje vrijeme gledam Korejce i ova serija se apsolutno izdvaja. 

https://www.imdb.com/title/tt13433812/?ref_=ext_shr

Ima 20 epizoda, svaka oko 80-90min. Trenutno sam na 13. i zasad apsolutno opravdava ocjenu, a po ocjenama pojedinih epizoda, izgleda da najbolje tek slijedi...

Marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek!
ZB10
ZB10
Mali dioničar
Pristupio: 12.06.2022.
Poruka: 7.336
25. travnja 2024. u 16:53

The Gentlemen je sjajno snimljena mini serija, zabavna. Preporuka.

 

😜

basketas
basketas
Moderator
Pristupio: 28.08.2011.
Poruka: 27.746
25. travnja 2024. u 17:24

ZB10 je napisao/la:

The Gentlemen je sjajno snimljena mini serija, zabavna. Preporuka.

 

😜

Vidi cijeli citat


Spojler.

 

 

Los kraj, totalno ne prati shemu serije.

Ivo, Mijo, Niko, Mato...
basketas
basketas
Moderator
Pristupio: 28.08.2011.
Poruka: 27.746
25. travnja 2024. u 17:25

Al za seriju se slazem, vrhunskih sedam (?) epizoda.

 

8/10 sedam epizoda, 4/10 kraj.

Ivo, Mijo, Niko, Mato...
Hajdukovac27
Hajdukovac27
Potencijal za velika djela
Pristupio: 27.03.2023.
Poruka: 3.972
29. travnja 2024. u 10:43

Slazem se za kraj da je onak, ne mogu rec loš al više mi se cini da nisu htjeli zakljucit seriju.

Netflix je to, ocekujem nastavak koji ce vjerojatno bit lošiji, al neka ce se para okrenut.

No one likes us, no one likes us, no one likes us, we don't care!
basketas
basketas
Moderator
Pristupio: 28.08.2011.
Poruka: 27.746
29. travnja 2024. u 11:22

Hajdukovac27 je napisao/la:

Slazem se za kraj da je onak, ne mogu rec loš al više mi se cini da nisu htjeli zakljucit seriju.

Netflix je to, ocekujem nastavak koji ce vjerojatno bit lošiji, al neka ce se para okrenut.

Vidi cijeli citat


Stoji, samo je meni sjebalo seriju, nastavak ne planiram gledat ako ga bude.

Ivo, Mijo, Niko, Mato...
danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 36.589
01. svibnja 2024. u 10:35

Zavrsio Shogun.

Jako dobra serija, 8.5/10. 

Marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek!
ZB10
ZB10
Mali dioničar
Pristupio: 12.06.2022.
Poruka: 7.336
19. svibnja 2024. u 23:08

Baby Raindeer (netflix) 

mislim da sam napravio poprilicno gresku sto nisam nista o ovoj seriji procitao prije gledanja. nisam znao da se radi o stvarnoj prici temeljenoj na iskustvu glavnog glumca osobno (koji je i autor serije), pisalo je samo 'true story' sto sam iz nekog razloga protumacio kao umjetnicko preseravanje. kao ni da je Martha Scott stvarna osoba (pravog imena Fiona Harvey) koja je odmah dala jednosatni intervju Piersu Morganu u istoj maniri sociopatskog stalkera kako ju je Jessica Gunning maestralno odigrala. 

ne znajuci sve to seriji sam pristupio kao i svakoj drugoj, pa sam u tom smislu ostao prilicno razocaran kako je lose napisan glavni lik, kako je frustrirajuce glup i nelogican. al nije nego je stvarna osoba tj Richard Gadd. 

ugl preporucam prije odluke o gledanju proguglati slucaj i odluciti na temelju toga je li to za vas, a definitivno bi pomoglo baciti pogled na spomenuti intervju kod Morgana lol https://www.youtube.com/watch?v=mK-isQXd_Qw 

[uredio ZB10 - 19. svibnja 2024. u 23:10]
GrunfZd
GrunfZd
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.07.2014.
Poruka: 10.088
22. svibnja 2024. u 10:52

Pogledao sam negdi 4, 5 epizoda Shoguna, ne shvaćam hajp i 8.8 ocjenu. Solidna serija ali ništa više od toga. Čak i malo sapuničasta. 

Nothing changes nothing