U kakvom drustvu zivimo

tuturutu
tuturutu
Potencijal za velika djela
Pristupio: 21.03.2018.
Poruka: 2.696
16. kolovoza 2025. u 13:07

Sport_Magico je napisao/la:

Ruper Gubiga je napisao/la:

"Neka pate i neka u patnji umru oni kojima smeta vaše zajedništvo, dolazak u crkvu, vaša pjesma i ljubav prema Bogu, crkvi i hrvatskom narodu."

 

Reče pop, pravi božji čovjek

Vidi cijeli citat

Pokušavam naći i ne mogu onda skuzim...
U tvom narodu i jeziku je to pop možda , kod nas je svećenik...

Vidi cijeli citat


Sad ubacis "svećenik" umjesto "pop", time rijesis najveci problem i poantu upisa, pa adresiras ovu sporednu izjavu

[uredio tuturutu - 16. kolovoza 2025. u 13:07]
anetisi
anetisi
Mali dioničar
Pristupio: 14.05.2013.
Poruka: 7.106
16. kolovoza 2025. u 13:14

Sport_Magico je napisao/la:

Ruper Gubiga je napisao/la:

"Neka pate i neka u patnji umru oni kojima smeta vaše zajedništvo, dolazak u crkvu, vaša pjesma i ljubav prema Bogu, crkvi i hrvatskom narodu."

Reče pop, pravi božji čovjek

Vidi cijeli citat

Pokušavam naći i ne mogu onda skuzim...
U tvom narodu i jeziku je to pop možda , kod nas je svećenik...

Vidi cijeli citat


Kojem ti narodu onda pripadaš?

rekorder po skupljenih bananova na sportnet forumu
anetisi
anetisi
Mali dioničar
Pristupio: 14.05.2013.
Poruka: 7.106
16. kolovoza 2025. u 13:18

FranckConstanzaZolja je napisao/la:

Reset-21 je napisao/la:

Ruper Gubiga je napisao/la:

"Neka pate i neka u patnji umru oni kojima smeta vaše zajedništvo, dolazak u crkvu, vaša pjesma i ljubav prema Bogu, crkvi i hrvatskom narodu."

 

Reče pop, pravi božji čovjek

Vidi cijeli citat

Od svećenika se ne očekuje da proklinje, zapravo suprotno... Svećenici su grešnici kao i svi drugi imaju svojih grijeha. S druge strane, rekao je istinu, tj. upotrijebio je izraz kako bi probudio narod. I nije opsovao druge, čak ih nije ni na koji način proklinjao. 

Crkva također mora ponekad biti oštrija, jer prevelike su nepravde u društvu učinjene da bi i Crkva samo šutila. Zato, koliko god ovaj istup svećenika ružan i neprimjeren, toliko je i hrabar. 

Vidi cijeli citat

Svatko bi valjda trebao znati da pozivanje da netko umre u patnji za vrijeme propovijedi veze nema s kršćanstvom

Tako da ne znam što misliš o ovome da bi Crkva samo šutila. Evanđelje uči da se protiv nepravde i nepravednika bori s ljubavlju i molitvom za njegovo dobro, a ne pozivanjem na patnju.

Dvoumna savjetovati. Neuka poučiti. Grešnika pokarati. Žalosna i nevoljna utješiti. Uvredu oprostiti. Nepravdu strpljivo podnositi. Za žive i mrtve Boga moliti. 

To su duhovna djela milosrđa.

Vidi cijeli citat


Na kraju takva jedna propovijed preuzme primat pred jednom koja je puno bolja i pomirljivija i nekako na pravom tragu onoga što nas muči kao društvo (barem prema mojim načelima), a to je ona nadbiskupa Uzinića koji se još jednom pokazao kao netko tko odlično balansira između suvremenih svjetovnih problema i kršćanskog svjetonazora - https://www.novilist.hr/rijeka-regija/rijeka/rijecki-nadbiskup-uzinic-djeca-u-gazi-umiru-od-gladi-bog-odbacuje-silne-i-bogate/ 

rekorder po skupljenih bananova na sportnet forumu
Konfuzije
Konfuzije
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 20.11.2004.
Poruka: 24.390
16. kolovoza 2025. u 13:36

anetisi je napisao/la:

Sport_Magico je napisao/la:

Ruper Gubiga je napisao/la:

"Neka pate i neka u patnji umru oni kojima smeta vaše zajedništvo, dolazak u crkvu, vaša pjesma i ljubav prema Bogu, crkvi i hrvatskom narodu."

Reče pop, pravi božji čovjek

Vidi cijeli citat

Pokušavam naći i ne mogu onda skuzim...
U tvom narodu i jeziku je to pop možda , kod nas je svećenik...

Vidi cijeli citat


Kojem ti narodu onda pripadaš?

Vidi cijeli citat


Paranoičnom i zaluđenom. 

227398
VelKoz
VelKoz
Potencijal za velika djela
Pristupio: 12.07.2017.
Poruka: 3.573
16. kolovoza 2025. u 13:59

Taj sinjski fra Vukman je pravi primjer one plemenske Hrvatske koja iskorištava mržnju i podjele kako bi pokazali ljubav prema domovini. Njih je izrazito lako kontrolirat i manipulirat. 

Onda imaš riječkog nadbiskupa Uzinić koji se zalaže za poštenu i modernu državu temeljenu na ljudskim pravima, demokraciji i modernom patriotizmu.

Prvi vodi Hrvatsku u balkansku vukojebinu, a drugi u Europu.

Prvi su inače puno glasniji i agresivniji, nažalost i moćniji. Navijam za drugog jer se on zalaže za ljudska prava, time i za prava one prve. A onaj prvi se smatra isključivim baštinikom Hrvatske kulture i povijesti.

Majstorović
Majstorović
Potencijal za velika djela
Pristupio: 25.05.2023.
Poruka: 1.683
16. kolovoza 2025. u 14:32

Dobro je dok vas ne trigeruju Dalijine rijeci ljubavi i zajednistva

 

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.975
16. kolovoza 2025. u 14:48

kakve veze ona ima s raspravom?

Majstorović
Majstorović
Potencijal za velika djela
Pristupio: 25.05.2023.
Poruka: 1.683
16. kolovoza 2025. u 14:48

Nikakve, osim sto zivimo u njenom drustvu

Cri.Lu99
Cri.Lu99
Mali dioničar
Pristupio: 14.01.2017.
Poruka: 5.217
16. kolovoza 2025. u 14:56

Majstorović je napisao/la:

Nikakve, osim sto zivimo u njenom drustvu

Vidi cijeli citat

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Postoje dobri klubovi, bolji klubovi, svakakvi klubovi. Klubovi u kojima svatko od nas želi igrati i čije dresove kupujemo kao djeca. Hajduk meni nije ni dobar, ni bolji klub. On je prva ljubav. On je priča za sebe.
FranckConstanzaZolja
FranckConstanzaZolja
Potencijal za velika djela
Pristupio: 30.06.2025.
Poruka: 3.237
16. kolovoza 2025. u 15:20

Majstorović je napisao/la:

Nikakve, osim sto zivimo u njenom drustvu

Vidi cijeli citat

Ja sam mislio da za nju nije glasao nitko osim rodbine, a ne da živimo u njenom društvu

Otamendi, De Bruyne, Fernandinho, Silva, Sterling, Aguero, they are investments from the past. Do you know how many of United players left the club last season? See where they play, how they play, IF they play. That's football heritage.
  • Najnovije
  • Najčitanije