Radijator je napisao/la:
dajmituprijavuvecjednom je napisao/la:
nitko ne očekuje medalje na velikim natjecanjima, nerealno je i to što ih imamo 3 je pomalo nadrealno, van svih sportskih postulata
to se nebi trebalo dogoditi ovako maloj državi, a pogotovo ne 3 puta
Vidi cijeli citat
Ne slažem se.
Ne nekoj ovako maloj, ali Hrvatskoj da.
Mi medalju ranije nismo uzeli isključivo zato što nismo postojali.
Jesu li 3 na SP overachievment?
Možda.
ali 0 na Eurima su underachievement. Pa već 1996 smo trebali do finala.
Ukupno 3 je realan uspjeh kad se zbroje svi živi pehovi na Eurima.
Čudimo se ko pura dreku, a najbolji igrač USA, možda i u povijesti države od 350 milijuna stanovnika je 100% etnički Hrvat.
Najbolji igrač u povijesti Švedske je 50% Hrvat
A u Bangladeš i stotine milijuna ljudi u južnoj Aziji koji su totalno ludi za nogometom nisu u stanju jednog za našu klupu stvoriti.
Imamo neviđeni talent i urođeni gen za sport i nogomet i opet ćemo osvojiti neku medalju bilo to za 10 ili 20 godina, svejedno je.
Vidi cijeli citat
nije 100% etnički hrvat, nego je mješavina - baba mu je talijanka iz sicilije, za majku samo piše da je europskog podrijetla.
druga stvar, navodno je modriću rekao da mu je samo putovnica hrvatska, toliko o identifikaciji s hrvatskom ili hrvatstvom.
maradona je bio veći hrvat od pulišića, jer je nazvao kćer dalma po majci (i dalmaciji) dalmi salvadori franco, koja je bila hrvatsko-talijanskog podrijetla.
ostavimo se tih narativa o krvnim zrncima - dražen petroviću je otac etnički serbin, je li on srbin po tome ili je hrvat, kako se i sam izjasnio (isto kao brat aleksandar)? uvijek isto.
esse quam videri. (marcus tullius cicero)