ARIZIN je napisao/la:
Nije samo prebacit igrača već uklopit.
Kod nas je problem što stalno rotiramo igrače i pozicije. Kažu da u modernom sportu svi igraju sve, a kod nas svi sve i nitko ništa
Kvalificiramo se sa četiri u obrani, standardni Ćaleta i Šutalo na stoperima. Dođe prvenstvo baciš na tri iza i Vuškovića.
Baturina nije dobio poziv do ožujka, sad je najbolji igrač. Vodiš Moru i Jakića toliko da vodiš, Dalić očigledno ne voli zadnje vezne i to bez zezancije.
Badelja je šikaniral, Miki je rekso da ga nitko nije ni nazvao i da se nakon toga povukao. Badelj je u reprezentaciji bio 11 godina, 300+ nastupa u ligama petica i kapetan tri talijsnska pevoligaša. Nakon toga nije zvao ni Badelja niti Mišića tada u top formi, a Broz je igrao sa rizikom ozljede hamstringss. Ako se sjećate ptotiv Austrije je Majer igrao tu poziciju...
Sad mu je Mišić prestar, imaš Kovu van forme, Modrić u godinama, a na Moru i Jakića ne računaš. Eee da, Nejašmić koji je najbolji defanzivni Nizozemske lige nije ni bio u nikakvim kombinacijama.
I onda se mi pitamo zašto nam curi u sredini....
Da se Brozović javio dva dana pred turnir dobio bi mjesto.
Vidi cijeli citat
Sve točno od riječi do riječi.
Da. Jednom je i Majer igrao tog povučenog veznog. Sad Mario Pašalić ulazi na tu poziciju a on to nije.
Nadodao bi ovo za Brozovića da smo na tom EP bili najlošiji upravo zbog toga. A pravu zamjenu nije poveo. Tada je ako se ne varam Jakić bio u jako dobar u Eintrachu.
Dalić uglavnom uzme jednog jakog igrača koji to može igrat i to je to. I onda spušta ofenzivne vezne na poziciju defenzivnog. Jakića sad što je igrao uopće nije koristio na def veznom. A siguran sam da bi bio dobar. Momak kad god je igrao na bilo kojoj poziciji je u reprezentaciji je bio vrlo dobrar do odličan.
Možeš ti tako sa tim ofenzivcima protiv ekipa iz 4. 5. i 6. šešira u kvalifikacijama. Ali na najvišoj razini. To ne ide. Još staviti Kovačića koji uopće nije spreman. Velika greška. Zato su nam sterilni Englezi i zabili 2 onakve kontre. Panama se nametnula u sredini. Igramo skroz bez duela u tom dijelu terena.
[uredio Lukass - 25. lipnja 2026. u 09:26]