bobrock je napisao/la:
Meni je nekoko cudan ovaj kompleks vise vrijednosti koji se provlaci kroz razmisljanja navijaca i forumasa. Kao mi smo neka sila. Osvojili dvije medalje na prosla dva prvenstva pa sad se ocekuje da mi nesto razvaljujemo. Pa ako ne moze Modric, onda ce Misic ili Stojkovic.... jer su oni isto sila.
Cudi me to malo. I ja sam opijen srecom zbog srebra i bronce ali i jako svjestan da je to bilo to. Sad ponovo vracanje na staro, srecu kad se plasiramo na veliko i natjecanje i ispadanje u grupnoj fazi, kao i puno puta do sad. I zato ne ocekujem. Ne puno, nego nista. Meni je svaki nas bod ko kuca. A vi se slobodna zanosite Misicem, Stojkovicem, Smolcicem.
Uvijek su bolji oni kojih nema. Usput, za sve vas koji spominjete Smolcica, a ima vas koji to radite u 9 od 10 postova koje upisete, molio bih vas da pogledate njegovih dvadesetak minuta koje je odigrao u najdrazem dresu. Dakle, zadnjih desetak minuta protiv Farskih otoka u gostima, i zadnjih desetak protiv Brazila. Molim vas pogledajte to ponovo i fokusirajte se na Smolcica i poslije mi napisite ovdje sto ste primjetili, te zasto bi i vi radije stavili Jakica na beka.
Ja sam ponovo pogledao utakmicu protiv Paname. Nije bilo toliko lose koliko je izgledalo uzivo. Nismo mi bas puno grijesili. Dva napada i jedan gol, jako ubojito. Da je Marco zabio drugi pricali bi drugu pricu. Mene najvise veseli nula primljenih golova. Znam da je to Panama ali mi dugo nismo imali clan sheet. To sto mi navijacki podcjenjujemo Panamu podsjeca na to kako su nas podcjenjivali engleski navijaci. To sto su oni slabija ekipa na papiru ne znaci da nece skupo prodati svoju kozu i da nece ginuti i da ne mogu izvuci rezultat. Netko je prije utakmice napisao da ce to biti kao protiv Farskih otoka, jedan gol uvaljati i to je to. Tako se na kraju i igraju ziher utakmice na rezultat.
Ja bih bio presretan da ne primimo gol protiv Ghane. Smatrao bih to velikim uspjehom kao i plasman dalje. Ako i prodjemo dalje, mi necemo daleko. Najvjerojatnije cemo ispasti u prvoj sljedecoj utakmici. Ne vidim kako bi mogli proci Portugal ili Spanjolsku. I to je ok. Ja bas ne padam na floskule da je u knockout fazi sve moguce. Ali ako konacno nadjemo recept za zakljucati obranu, bit cemo tvrdji orah, napraviti zesci otpor.
Vidi cijeli citat
Nerealni smo jer očekujemo da nas ne prebije Panama koja ima čitavih 0 igrača u top 5 liga i to bez par bitnih igrača u prvih 11.
Onaj Cristian Martinez koji je protiv nas izgledao kao Messi igra za ekipu koja je u donjem dijelu izraelske lige, najbolji igrači im igraju u puno slabijim ligama u odnosu na naše igrače, ali evo, mi bi trebali bit sretni jer nismo primili gol protiv takve reprezentacije.
Evo ja ti mogu predložit da umjesto tih 20 minuta pogledaš 2000 minuta Smolčića u Comu i onda to usporediš sa čitavih 90 minuta Jakića u Augsburgu na desnom beku.
Ova "utakmica na rezultat" je podsjetila na onu protiv Albanije, 0 kontrole i visi nam gol svaki napad, ali ovaj put smo se izvukli.
Hrvatska je pokazala i dokazala zadnjih 10 godina da se može nosit sa najjačim ekipama bez problema, pokazala je to i u prvoj utakmici (- prekidi) i slavit 1 bod kao da smo mi neki Curacao ili Haiti je smiješno.