Turbodizel je napisao/la:
Mislim da činimo dvije pogreške:
1) Sagledavamo momčad na osnovi samo te jedne (ili dvije) zadnje utakmice
2) Mislimo kratkoroćno, dok Dalić razmišlja turnirski
Hoću reć, Dalić je već bio drugi i treći na svijetu. Fali mu prvo mjesto i vjerovali ili ne to mu je točno ambicija!
Zato Dalić svaku utakmicu vidi u sklopu cijelog turnira koja ja samo dio te crvene niti koja nas vodi na vrh. I zato je Dalić spreman čekati neke igrače jer zna da bez njih neće do vrha.
Jer nama nije bitno sada(!) igrati super, već tempirati formu da smo na maksimumu najkasnije u 1/4 i tu razinu držati do kraja. (Talijani su tu bili majstori).
S te pozicije su Dalićevi postupci shvatljivi.
Naravno, igra se va banque, za par sati plan može pasti u vodu ili kako reče Mike Tyson: Svi imaju plan, dok ne dobiju po nosu.
Mislim da je nama u tom kontekstu cilj bio dobiti Engleze. Netko od naših je i rekao da smo izgubili prvo mjesto. Mi smo njima napravili solidan košmar u prvom poluvremenu.
Može biti da ćemo protiv Gane igrati jako dobro, iz razloga što pobjedom izbijamo na prvo mjesto u grupi. Naravno, uz kiks Engleza.