SP, 2. kolo Panama-Hrvatska 0:1

Dabrić
Dabrić
Mali dioničar
Pristupio: 18.08.2017.
Poruka: 5.248
20. lipnja 2026. u 19:47

Lox je napisao/la:

Vodim Napoli u PES 6 Ligi je napisao/la:

Cim se zaborave Pongrine katastrofalne reakcije u prosjeku svaku drugu utakmicu, odmah izrone ovi svrsavatelji na tehnicke stopere.

Sutalo i Erlic su imali brutalnih partija skupa, nikad ih ne be razdvajao

Vidi cijeli citat


Slažem se, od tog para bolji je samo Šutalo Gvardiol 

Vidi cijeli citat

Sutalo Car možda i najbolja kemija, samo ovog drugog navodno bole leđa... nikad mi Car nije bio simpatičan. Ali na neku foru je kliknuo sa Šutalom.

A  Vuško nije igrao u dva stopera godinama. Pa tu stoji upitnik.

[uredio Dabrić - 20. lipnja 2026. u 19:53]
Brz i okomit nogomet
ZB10
ZB10
Mali dioničar
Pristupio: 12.06.2022.
Poruka: 7.355
20. lipnja 2026. u 20:02

Po svim nekim najavama Panamci neće igrati klasični bunker. Osim ako ih baš ne prisilimo na to, ali ovako po zadnjim rezultatima i statistikama izgleda da je u pitanju ekipa koja voli igrati. 

Švrljam malo po njihovim portalima i našao sam najavu od njihovog golmana: 

 

 

 

Prijeđi na glavni sadržaj

Sport - 19.6.2026. - 15:04
'Manotas' Mejía: 'Uvjereni smo da ćemo odigrati sjajnu utakmicu'
Vratar panamske reprezentacije govorio je o utakmici protiv Hrvatske, koja će biti sljedeća utakmica reprezentacije u utorak, 23. lipnja.

OZNAKE:
Strast za Svjetskim prvenstvom 2026.
Panama
Panamska nogometna reprezentacija
Hrvatska
Svjetsko prvenstvo 2026.
FIFA Svjetsko prvenstvo 2026.
Luis Mejía
FPF
Panamski nogometni savez
Uredništvo/ EFE

Luis 'Manotas' Mejía, jedan od vratara panamske reprezentacije, izjavio je da je reprezentacija uvjerena da će odigrati sjajnu utakmicu protiv Hrvatske ovog utorka, 23. lipnja, na stadionu u Torontu u utakmici skupine L FIFA Svjetskog prvenstva 2026.

Panama je u srijedu navečer u svojoj prvoj utakmici izgubila od Gane 1-0, rezultat koji ih prisiljava da traže bodove protiv Hrvatske kako bi imali šansu osigurati barem jedno od osam najboljih trećeplasiranih mjesta i proći u sljedeći krug.

„Skupina je uzbuđena zbog mogućnosti ispisivanja povijesti i mislim da smo svi uvjereni da ćemo odigrati sjajnu utakmicu“, rekao je 'Manotas' Mejía, igrač određen za razgovor s novinarima prije petkovog treninga u baznom kampu Nottawasaga Resorta u New Tecumsethu, Ontario, Kanada.

NE PROPUSTITE: Brazil se suočava sa svojom drugom utakmicom bez Neymara

„Uzbuđeni smo zbog mogućnosti ispisivanja povijesti, osvajanja prvih bodova na Svjetskom prvenstvu, ali naša je misija kvalificirati se. Znamo da će biti teško, ali mentalitet koji je ova skupina oduvijek održavala je igrati, biti proaktivan, bez obzira tko je protivnik“, objasnio je.

Igrač je, međutim, priznao da Panama treba naučiti bolje upravljati utakmicama, posebno kada se igra otvori i momčad je izložena zbog svoje napadačke ambicije.

„Postoje trenuci u određenim dijelovima igre kada, ako vidite da ne možete pobijediti, morate pokušati završiti utakmicu“, izjavio je.

NE PROPUSTITE: ‘Popeo sam se na humku, napao zonu napada i dao sve od sebe’

„Očito je da ova skupina ima ambiciju, a možda to znači da su malo ranjivi u obrani u svojoj potrazi za utakmicom. Ali to je jednostavno dio nogometa. U sljedećoj utakmici idemo na pobjedu, ali ako ne možemo pobijediti, ne možemo si priuštiti ni poraz“, dodao je.

Prema riječima igrača, Panama neće napustiti svoj stil igre niti će igrati obrambeno protiv Hrvatske, iako će morati održavati ravnotežu kako bi izbjegli davanje prostora protivniku s vrhunskim igračima i bogatim međunarodnim iskustvom.

„Znamo kvalitetu hrvatskih igrača, igrača koji igraju za velike klubove. Ali uvjeren sam, na temelju načina na koji ova momčad igra, da ćemo im pružiti sjajnu utakmicu“, rekao je.

Igrač se prisjetio da je Hrvatska bila jedna od najkonstantnijih momčadi na posljednja dva Svjetska prvenstva, stigavši ​​do završnih kola na oba, te upozorio da će Panama morati zadržati fokus do samog kraja.

„Znamo da su to momčad koja je konstantno završavala među četiri najbolje na posljednja dva Svjetska prvenstva, a to nije mali podvig. Bit će to vrlo zahtjevna utakmica i moramo biti spremni za svih 90 ili 95 minuta, jer će se ove momčadi boriti protiv vas do samog kraja“, zaključio je.

Lionheart
Lionheart
Željan dokazivanja
Pristupio: 15.09.2025.
Poruka: 834
20. lipnja 2026. u 20:52

Dabrić je napisao/la:

Sutalo Car možda i najbolja kemija, samo ovog drugog navodno bole leđa... nikad mi Car nije bio simpatičan. Ali na neku foru je kliknuo sa Šutalom.

A  Vuško nije igrao u dva stopera godinama. Pa tu stoji upitnik.

Vidi cijeli citat


Ma kakvim godinama, stoljećima 

Igrao je 4-4-2 u Hajduku, Poljskoj, pa u Belgiji,i u mladim reprezentacijama,svugdje igrao ispred svojih godina, tek u Hsvu sa trojicom

Kažem ja
Kažem ja
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 18.06.2026.
Poruka: 16
20. lipnja 2026. u 21:12

Koliko još reprezentacije na prvenstvu nema definirano ko im je prvi napadač? Ja ne pratim detaljno ostale ekipe, iskreno.

Ko još mijenja napadače ovisno o protivniku kao što mi radimo. Napadač zabije gol Englezima i završi na klupi. Po vašem mišljenju, u kojoj još reprezentaciji bi se to moglo dogoditi?

perkut
perkut
Potencijal za velika djela
Pristupio: 25.02.2021.
Poruka: 1.626
20. lipnja 2026. u 21:16

Lionheart je napisao/la:

Dabrić je napisao/la:

Sutalo Car možda i najbolja kemija, samo ovog drugog navodno bole leđa... nikad mi Car nije bio simpatičan. Ali na neku foru je kliknuo sa Šutalom.

A  Vuško nije igrao u dva stopera godinama. Pa tu stoji upitnik.

Vidi cijeli citat


Ma kakvim godinama, stoljećima 

Igrao je 4-4-2 u Hajduku, Poljskoj, pa u Belgiji,i u mladim reprezentacijama,svugdje igrao ispred svojih godina, tek u Hsvu sa trojicom

Vidi cijeli citat

Pričamo o nominalno drugom ili trećem najvrjednijem igraču u reprezentaciji. Ako je on upitan za prvih 11 onda nek sve ide u pm. 

Vušković, Baturina i P.Sučić su već sad sadašnjost reprezentacije i po meni neupitni starteri. To je osovina za budućnost. Svaka sekunda i minuta provedena na terenu puno bi značila za iduća natjecanja.

Uvijek ista priča, stavlja se ziheraški prosječni igrač koji je iskusan na uštrb neupitne kvalitete koja nam u igri donosi razinu više. 

Uvijek se sjetim Modrića 2006 koji je kao zapeta puška čekao na klupi dok smo se mučili sa Japanom i Australijom. I tad je bi razina više koja nam je mogla donijeti prolaz. Ali to Cico nije prepoznao.

perkut
perkut
Potencijal za velika djela
Pristupio: 25.02.2021.
Poruka: 1.626
20. lipnja 2026. u 21:22

Kažem ja je napisao/la:

Koliko još reprezentacije na prvenstvu nema definirano ko im je prvi napadač? Ja ne pratim detaljno ostale ekipe, iskreno.

Ko još mijenja napadače ovisno o protivniku kao što mi radimo. Napadač zabije gol Englezima i završi na klupi. Po vašem mišljenju, u kojoj još reprezentaciji bi se to moglo dogoditi?

Vidi cijeli citat

Da imamo Šukera ili Kanea bilo bi neupitno.

Ali sva tri napadača koja imamo su podjednake kvalitete, ovdje se radi o tome da se Musa energetski istrošio i minutažu treba raspodjeliti zbog presinga i trke.

Realno je očekivati ipak da Budimir kao naš najiskusniji strijelac najprije nešto zabije protiv Paname. Matanovića uvesti zadnjih pola sata.

Onda opet Musa starter protiv Gane.

Subert32
Subert32
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.07.2024.
Poruka: 1.442
20. lipnja 2026. u 21:57

Sudi nam Gabonac ravno s Ekvatora. Lik 92' godište, mlađi od pola nam reprezentacije. Treba provjeriti u kakvim su odnosima Gana i Gabon

Tokio
Tokio
Željan dokazivanja
Pristupio: 28.11.2025.
Poruka: 109
20. lipnja 2026. u 22:10

Ako, a vj oce sada prebaciti se na 4 od iza i vuskovic ide vanka, zasto dalic nebude faca i kaze ja sam kriv za poraz od engleske jer sam stavia sistem sa tri od iza i Vuskovic nije triba igrati?? Prijatelju ostavi maloga neka igra i ne mudruj. 

A uvik moramo slusati: nismo bili dobri, engleska je bila bolja bla bla. Je bila je bolja, a zasto je bila bolja? Koji kurac mudrujes sa tri od iza kad nama to ne paše i ako smo stvarno napravili dobre rezultate sa 4 u obrani i dovidenja pa i sa Vuskovicem u paru sa Šutalom. Nisi triba voditi panja pongracica nego jednog npr Smolcica da moze uskociti umisto Stanisica

ZB10
ZB10
Mali dioničar
Pristupio: 12.06.2022.
Poruka: 7.355
20. lipnja 2026. u 22:10

Subert32 je napisao/la:

Sudi nam Gabonac ravno s Ekvatora. Lik 92' godište, mlađi od pola nam reprezentacije. Treba provjeriti u kakvim su odnosima Gana i Gabon

Vidi cijeli citat

Znači po tebi bi taj mladi Gabonac mogao krasti za Panamu i unazaditi svoju karijeru da bi time *MOŽDA* pomogao zemlji koja je 5 različitih državnih granica udaljena od njegove? 

Jel to to, jesam dobro shvatio?

[uredio ZB10 - 20. lipnja 2026. u 22:12]
Lukass
Lukass
Mali dioničar
Pristupio: 01.02.2009.
Poruka: 6.161
20. lipnja 2026. u 22:24

Kad bi netko spomenuo vezu koja je u problemu braniti jaču tranziciju možda bi ovdje nekog i shvatio za ozbiljno. 

Ovako ste baš naporni konstantno sa Vuškovićem. 

  • Najnovije
  • Najčitanije