SP, 2. kolo Panama-Hrvatska 0:1

123
...
147148149
Lukass
Lukass
Mali dioničar
Pristupio: 01.02.2009.
Poruka: 6.155
jučer u 20:55

Piše se o nekoj taktici i Daliću. Pa evo da spomenemo onda Dalićeve izmjene u sastavu naspram Čaćića u samom početku. Promjene su zapravo bile nemale.

U veznom redu promjena na defenzivnom veznom. Kod Čačića je bio Badelj. Brozović je igrao vjerovali ili ne desno krilo. Rakitić je igrao ofenzivnog veznog a Modrić uz Badelja iza u vezi.

Kad je došao Dalić Badelj seli na klupu. Brozović defenzivni vezni. Do njega Rakitić a Modrić ispred njih. Kramarić upada najčešće na desno krilo. Aktiviralo se i pozivanje Rebića za krilo. 

I onda je sve krenulo. Znam da smo Ukrajinu skroz uškopili. Kramarić zabio 2 gola. Grčku smo nalemali u Play offu 4-1. 

Nije baš da čovjek ne zna. 

 

dajmituprijavuvecjednom
dajmituprijavuvecjednom
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.06.2010.
Poruka: 11.662
jučer u 21:06

glupo je reći da dalić nikad nije dobro taktički postavio ekipu

od preuzimanja do kraja sp 2022 smo većinom izgledali s glavom i repom, igrači u formi postavljeni na svoje najbolje pozicije

i to je dovoljno kad se pogodi vanserijska generacija, ali daleko od toga da je samo to urađeno

brazil u četvrfinalu je masterclass kako umrtvit utakmicu i dat si šansu za prolaz

ali zato je i blesavo zabijat glavu u pijesak, hdz-ovski se pozivat na domoljublje i vrijeđat svaku kritiku na posljednje 3 i pol godine

granično kriminalno izgledamo na dva zadnja turnira s tu i tamo kojim bljeskom u ligi nacija

ovo jednostavno nije dobro, a još gore je jer potezi koji se odrađuju nemaju veze s mozgom

od kompletnog uništavanja obrane stalnim rotacijama, nepotrebnog gubljenja vremena na nove formacije koje se ne stignu i ne znaju uigrati, nelogičnih promjena i postavljanja igrača u veznom redu, ignoriranje bivše pozicije Brozovića i njegove zamjene, forsiranja igrača van forme, stalnog miksanja napadača......

I'm not mean, you're just a sissy.
ZB10
ZB10
Mali dioničar
Pristupio: 12.06.2022.
Poruka: 7.352
jučer u 21:13

pasha77 je napisao/la:

Možda nije sve u motivaciji, možda je nešto i u taktici.

Vidi cijeli citat

A možda je nešto i u jebenoj nesreći da ti npr najubojitijem igraču i strijelcu kvalifikacija neki grmalj posječe gležanj na pola par mjeseci uoči eura i onda unatoč tome igraš ponajbolji nogomet na turniru i ispadneš od Turaka onako kako ispadneš. Ili da te ždrijeba u skupinu ne smrti nego nad-smrti s finalistom i vjerojatno najkvalitetnijom reprezentacijom svih vremena a ispadneš tako da si jedina ekipa koja im je parirala igrom gdje Rakitić promaši mrtvaca i još te oštete za čisti penal.

To su 2 eura neviđenih pehova uz fenomenalnu igru. Kvalifikacije za sp 2010 ok neuspjeh, Modrić se malo mučio s ozljedom u nekim utakmicama, teška skupina objektivno, Engleska osvetnička bojna pustila Ukrajincima ali nitko nam nije kriv što ih nismo u 2 utakmice znali bar jednom dobiti. To je Biliću na dušu i to stoji.

Avtomatiq
Avtomatiq
Mali dioničar
Pristupio: 09.06.2014.
Poruka: 5.348
jučer u 21:24

pa bilicu ide i na dusu skupina smrti. nabili smo turke u gostima i igrali x u uzvratu a da smo ih dobili bili bi drugi nositelj i ne bi mogli izvuc italiju iz drugog pota

 

jes da smo se skupo prodali i nesretno ispali al da se to lako moglo izbjec, gdje si doma igrao protiv vec predanih turaka, moglo se

[uredio Avtomatiq - 25. lipnja 2026. u 21:24]
ZB10
ZB10
Mali dioničar
Pristupio: 12.06.2022.
Poruka: 7.352
jučer u 21:30

Avtomatiq je napisao/la:

pa bilicu ide i na dusu skupina smrti. 

Vidi cijeli citat

Ide mu na dušu treći pot. Ali ovdje govorimo o objektivnim pehovima da te npr tako ždrijeb usosi je nevjerojatno. Španjolska i pirlova Italija s Balotellijem..

Dalić bi dobio skupinu A s Češkom i Grčkom možeš se kladit u što hoćeš

Lukass
Lukass
Mali dioničar
Pristupio: 01.02.2009.
Poruka: 6.155
jučer u 21:42

Slažem se da u zadnje 3.5 godine kod Dalića ima razdoblja gdje nije štimalo. 

Ove godine bilo je sve odlično do prije 2,3 mjeseca. 

Povukao bi paralelu sa utakmicom protiv Češke gdje smo ih namlatili 5-1.

Jedan Meksiko ih je sad dobio 3-0. Istu ekipu. Meksiko ima 9 bodova. I ok lakšu skupinu nego mi. Mi smo od tada lošiji samo za Gvardiola koji sada nije spreman. I Čalete Car koji je sad ozlijeđen. Kovačića nije bilo u toj utakmici.

Postava je bila 4231. Livaković, Stanišić, Šutalo, Car, Gvardiol, Sučić, Modrić, Mario Pašalić (desno krilo) Kramarić (ofenzivni vezni) Perišić i Budimir.

Da možemo u tako kratko vrijeme toliko past meni je nemoguće. Al onda opet sasvim je jasno zašto. Previše lutanja sa formacijom. Forsiranje nespremnih igrača i onda na kraju loša selekcija igrača kako neki ne bi ostali doma. A to je previše za svj prvenstavo.

 

zgembo
zgembo
Potencijal za velika djela
Pristupio: 11.02.2015.
Poruka: 1.321
jučer u 21:56

 Vidim piše se da Dalić po karakteru odgavara Modriću i senatorima. 

Možda na kraju Modrić i senatori sve odlučuju i Dalić im ne mrsi planove? Zato se i slažu.

Podsjetilo me onaj vic kad su poslali Muju i tri svinje u svemir. Baza sa zemlje daje uputstva:

Svinjo br. 1, odbaci dodatne rezervoare i pritisni zeleno dugme. Svinjo br. 2, provjeri gravitacijsko polje u letjelici i pritisni crveno dugme! Svinjo br. 3, održavaj stalan kurs i pritisni žuto dugme. Mujo javi se, nahrani svinje i ništa ne diraj!
Stiffler13
Stiffler13
Željan dokazivanja
Pristupio: 18.06.2019.
Poruka: 705
jučer u 22:20

Da se mene pita, Modrića bi ostavio kao izbornika. Bilić je imao 36 godina kad je preuzeo reprezentaciju, a za Modrića sam siguran da bi bio jednako dobar trener kao nogometaš. Olića ni pod razno 

pasha77
pasha77
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.02.2025.
Poruka: 1.215
jučer u 22:55

ZB10 je napisao/la:

A možda je nešto i u jebenoj nesreći da ti npr najubojitijem igraču i strijelcu kvalifikacija neki grmalj posječe gležanj na pola par mjeseci uoči eura i onda unatoč tome igraš ponajbolji nogomet na turniru i ispadneš od Turaka onako kako ispadneš. Ili da te ždrijeba u skupinu ne smrti nego nad-smrti s finalistom i vjerojatno najkvalitetnijom reprezentacijom svih vremena a ispadneš tako da si jedina ekipa koja im je parirala igrom gdje Rakitić promaši mrtvaca i još te oštete za čisti penal.

To su 2 eura neviđenih pehova uz fenomenalnu igru. Kvalifikacije za sp 2010 ok neuspjeh, Modrić se malo mučio s ozljedom u nekim utakmicama, teška skupina objektivno, Engleska osvetnička bojna pustila Ukrajincima ali nitko nam nije kriv što ih nismo u 2 utakmice znali bar jednom dobiti. To je Biliću na dušu i to stoji.

Vidi cijeli citat


Slažem se da je Slaven imao pehove.

Evo, sad ću iz glave nabrojati Dalićeve pehove, pa ti procijeni tko je veći pehist. 

SP Rusija

Danska - promašujemo penal u produžetku za pobjedu. 

Rusija - primamo gol, pri kraju drugog produžetka. 

Francuska - primamo gol iz nepostojećeg faula i još nam se sudi jako upitan penal.

EP u 11 zemalja

Ispadamo od Španjolske u osmini finala, pritom smo imali zicer za 4-3. 

Ispali smo na način da primamo gol, jer nam igrač ima dječje bolesti i ide piti vodu u trenutku španjolske akcije. 

Neviđen peh.

S tim da smo otišli na Španjolce doslovno u zadnjoj minuti. Švedi su dali gol u zadnjoj minuti i tako se ždrijeb promijenio. 

SP u Kataru

Ispadamo od Argentine u polufinalu, na način da se Argentini svira upitan penal. Sve to u trenucima, gdje smo imali kontrolu nad utakmicom.

EP u Njemačkoj

Ispadamo, jer primamo gol u rašlje u 97-oj minuti od Italije. 

Liga nacija u Rotterdamu

Gubimo finale na penale. 

Liga nacija četvrtfinale u Parizu. 

Gubimo na penale. 

Dalić je zapravo jedan ogroman pehist, kad se ovako nabroje velike utakmice koje smo izgubili sa njim na klupi.

Svaka reprezentacija ili klub na osvajačkom putu ima sreće ili nesreće. Imao je Real milijun puta sreće. 

Na kraju se samo rezultati pamte.

[uredio pasha77 - 25. lipnja 2026. u 23:11]
špilmaher
špilmaher
Željan dokazivanja
Pristupio: 21.05.2010.
Poruka: 665
jučer u 23:18

dajmituprijavuvecjednom je napisao/la:

brazil u četvrfinalu je masterclass kako umrtvit utakmicu i dat si šansu za prolaz

Vidi cijeli citat


Ne, nije. Ta i ona protiv Belgije su utakmice u kojima smo, za Dalićevog mandata, imali daleko najviše sreće s obzirom na događanja na terenu i xG protivnika. A i dojam uživo je pratio statistiku, Brazilci su promašili (ili je Livaković obranio) veliki broj dobrih šansi, a onda smo u valjda jedinom pravom napadu zabili nakon one odbijene lopte Petkovića.

https://xgscore.io/world-cup/croatia-brazil/xg-statistics

123
...
147148149
  • Najnovije
  • Najčitanije