Svjetsko prvenstvo u SAD-u, Kanadi i Meksiku 2026 god. (Općenita tema)
PCDI je napisao/la:
Igram Managera sa Belupom je napisao/la:
PCDI je napisao/la:
ivan77 je napisao/la:
PCDI je napisao/la:
Da sam ja ovako napisao post, dragi nas moderator prozvao bi me rasistom, nacistom ili nečim nečistim i dobio bi ban. Već bi se nešto smislilo🙂
Meni je čak fora ta loša ironija i to da su malo zločest, pa nipošto ne zazivam tvoje baniranje, ali svakako zazivam na promjene da više ne bude dvostrukih mjerila. Forum nije FIFA i moderatori bi trebali prema svima postupati isto, bez dvostrukih kriterija.
Da sam ja napisao ovako nešto kao ti, minimalno bi bilo "žuti karton zbog pisanja s " visoka"
Meni je inače tvoj post ok, lagana provokacija ta koju si i ti svjestan da je glupost i da nema veze s zdravom logikom.
Znamo ti, ja i svi drugi na forumu koji zaista sve ovo morate od početka kakve su se rasprave vodile na temi " kvalifikacija". Doduše tebe se ne sjećam, ali kada već pametujep, moguće da su sudjelovalo pod drugim nadimkom.
Nikada ja nisam zazivao posebno jedan kontinent, nego zazivao ravnomjerni raspodjelu po kontinentima. Boj zemalja koje kreću u kvalifikacije na kontinentu vs broj mjesta na SP i to je moj kriterij svega. Jer isto tako jako je Azija podbacila, isto tako je Afrika preskočila sve limite onih koji su se rugali. A izabrao si Aziju, ne Afriku,njer si mali nestašni zločko koji boli ironično podbosti. Meni je to ok🙂
Nebitno kakvi rezultati, pokazalo se 100 puta da je proširenje bio dobar potez, da su odmah neke zemlje profitirale i polako slažu jače kolektive i kult reprezentacije kojeg ne ili bilo bez mogućnosti sudjelovanja na SP. Ali to sam već argumentirano objašnjavao bezbroj puta.
Primjer je Afrika, ali i dobar turnir Concacafa, svih zemalja, pa čak i Curacao koji je uzeo bod Ekvadoru. Azija je malo manji dobar primjer, jer su eto podbacili, ali uvijek netko mora podbaciti.
Kada su četvrtfinalu budu 2 Afrikanca, 2 južnoamerikanca, . 3 Europljana i 1 iz azijske zone (Australia ili Japan), bas me zanima ako ćeš ponovno doći pametan i pošten i napisati da se pokazalo da je očito Europa dobila previše mjesta. Nećeš sigurno, a znaš zašto? Zato jer je lošem karakteru najteže pojesti vlastito govno.
I da još jednom objasnim. Nisam za smanjivanje i dodavanje mjesta niti jednom kontinentu, sve je po mom mišljenju sasvim u redu i svaki kontinent je dobio optimalan broj, ali ako se već mora i jednom kontinentu razglabati u tom smjeru, to je definitivno Afrika.
To šta sam ja dan velikog natjecanja kakvi je SP od početka, a ne da gledam samo završni turnir bi nekom tko je nogometni fanatik bio pozitivan primjer, tebi je primjer za ismijavanje.
Upravo zato i imamo potrebu replicirati jer mi je pun kurac da se od početka vrti 10 kontaktnih floskuskula koje jedan kaže, drugi ponavlja, neovisno šta sam turnir dokazuje suprotnu tezu. Mislim na floskule kao
-48 je loše, razvodnit će se kvalitetan
- treba Europi dat pola
- tko će gledati Curacao u 4 ujutro.
-bit će vaterpolskih rezultata
I još puno puno tih debilnih uvijek istih ponavljajućih fraza.
Ovo zadnje je " tko će gledati Curacao", je dobar primjer koliko su ljudi jalni prema svemu. Ne vidim da je nitko, osim mene naravno, komentirao da je na Curacao- DR Kongo bilo 65 000 ljudi i da je ovo prvenstvo najposjećenije u povijesti unatoč 48 reprezentacija. Gle čuda. 🙄
Svatko od vas ovdje napeto čeka neku najmanji sitni argument koji bi onda iskoristio i slavodobitno i posprdno iskomentirao. Npr. "Curacao" izgubi 7-1 i krene taj debilizam floskula "jesam vam rekao", a nitko ne komentira da se isto to dogodilo Pa smo od Engleza prije 4 godine pa sada 4 godine kasnije igraju potpuno ravnopravan turnir, unatoč 2 "nezaslužena" poraza.
E zato se volim pohvaliti da gledam SP od samog početka i uvjeravam ljude da nogomet raste na svim kontinentima i da FIFA reagira točno onako kako treba da bi u Haiti možda postao novi Maroko ili Capo Verde novi Japan itd itd.. Ne sumnjam da vi ponavljači floskula kurca ne kužite!
Vidi cijeli citat
Po tvojoj logici ako od 14 Europljana 3 uđu u četvrfinale je katastrofa, ma da mislim da će biti i koji više. Međutim kad od 19 Azijaca i Afrikanaca uđu 3 u četvrfinale je uspjeh, ma da sumnjam da će ih uopće i toliko biti. Svaka čast.
Vidi cijeli citat
šta je ovo?bAzija i Afrika su ti 2 kontinenta. Možeš usporediti Europu koja ima 16 mjesta i Afriku s 9. Šta je ovo spajanjem Afrike i Azije trebalo značiti? Neda mi se stalno ponavljati isto. U Europi postoji 3-4 reprezentacija koje su iznad svih drugih reprezentacija u Europi i svim drugim kontinentima. Izuzev tih reprezentacija, sve druge Europske reprezentacije nisu jače od Afričkih top reprezentacija.
Na kraju krajeva, koga boli kurac koliko će reprezentacija iz koje konfederacije proći. Opustite se, čemu stalno te frustracije i negativa? Loše je ovo, loše je ono, a u suštini je najgledanije svjetsko prvenstvo u povijesti, prepuno iznenađenja, s više nego dobrim sjedenjem, s novim pravilima s kojima se suzbila izležavanja i odugovlačenja, s puno više utakmica i mogućnosti da više uživamo.
Čemu stalno te frustracije? Znam da su termini utakmica noćni, ali ne može se stalno u Europi igrati.
Opustite se i uživajte, pohvalite Capo Verde, Haiti koji se plasirao a ne može igrati doma, igrali i trener godinama nisu bili na Haitiju, Irance koji se trgaju u neljudskim uvjetima koje je rđavi nametnuo.
Non stop se vrti 5 floskula koje su orejadne, jedan kaže, drugi ponavlja.
SP je odlično, a tek ide najzanimljiviji dio, pogotovo ova šesnaestini finala. Ovo je najnegativniji forum na svijetu.
Negativa, glupe teorije zavjere, posprdno komentiranje, ironija na vrlo retardiranih razini itd.
Ne ojte gledati SP samo da bi po svemu stali, opustite se i uživajte
Vidi cijeli citat
Čisto da smo jasni.
Najveći uspjeh u povijesti Afrike je Maroko i 4. mjesto prije 4 godine. Osim toga Afrika je 3 puta bila u četvrtfinalu. Dakle situacija da Afrička ekipa prodje bar 1 nokaut utakmicu nije ni izuzetak, dogadja se skoro nikada.
U polufinalu SP-a su doslovno igrale ekipe poput :
Turske
Austrije
Poljska
Švedska
Hrvatska.
I ovo govorim iz glave i normalno da izbacujem ove "najjače".
Uglavnom ne. Sredina Europe je znatno bolja od vrha Afrike.
Vidi cijeli citat
Čisto da smo jasni, prije 50 i Jusuf godina bilo je vrijeme robstva, Kongo se zvao Zair i primio 10 komada od Jugoslavije, a Japan je još 94 kada je stvorena Hrvatska država imao samo amatersku reprezentaciju. Danas robova na sreću više nema, Zair se zove Dr. Kongo,ne dobiva više 10 komada, igra 1-1 protiv Portugala, a Japan je pretendent za polufinale SP.
Prije 50 godina, SP je bio s 8, pa 16 ekipa, da je na SP došao Capo Verde dobio bi 10 komada od Španjolske, prije par dana su igrali 0-0.
Nakon šta 2 godine objašnjavam jedno, ti napišeš ovakav potpuno besmislen post s kojim si htio dokazati nešto suprotno, a u biti si potvrdio to šta ja pišem.
Nogomet napreduje i širi se, do pred 15 godina nitko nije ni u ludilu zamišljao da će Senegal pobjediti Francusku u 1. kolu grupnog natjecanja, kamoli da će Gana doći u četvrtfinale ili Maroko u polufinale. Ne sumnjam da će će ponovno biti zgražanja i čudesna kada ponovno neka afrička ekipa dode u polufinale.
Dok jedna skupina ljudi misli da bi SP trebao biti zatvoreno natjecanje 8 europskih+ 2 iz južne Amerike po uzoru na Superligu, mi koji smo zaista pravi fanovi SP-a uživamo jer ćemo u playoffu gledati Argentina-Capo Verde.
Vidi cijeli citat
zaire je primio devet komada od jugoslavije na sp-u 1974., ne znam odakle si izvukao »deset« golova ...
esse quam videri. (marcus tullius cicero)
pasha77 je napisao/la:
Devet ili deset, nebitno.
Čovjek želi reći da nogomet evoluira, napreduje, globalno se širi, a razlike se svake godine smanjuju.
Radi to na malo agresivan način, ali generalno, ja se slažem sa njim u dosta toga.
Vidi cijeli citat
nije stav problem, nego način.
hanson, fantazista, ja i još nekoliko volimo gledati utakmice i natjecanja koja ovdje ne kotiraju visoko, ali nemamo taj misionarski zahtjev i pristup.ako se ixe predavati, podaci moraju biti točni i on point.
esse quam videri. (marcus tullius cicero)
ivan77 je napisao/la:
PCDI je napisao/la:
Igram Managera sa Belupom je napisao/la:
PCDI je napisao/la:
ivan77 je napisao/la:
PCDI je napisao/la:
Da sam ja ovako napisao post, dragi nas moderator prozvao bi me rasistom, nacistom ili nečim nečistim i dobio bi ban. Već bi se nešto smislilo🙂
Meni je čak fora ta loša ironija i to da su malo zločest, pa nipošto ne zazivam tvoje baniranje, ali svakako zazivam na promjene da više ne bude dvostrukih mjerila. Forum nije FIFA i moderatori bi trebali prema svima postupati isto, bez dvostrukih kriterija.
Da sam ja napisao ovako nešto kao ti, minimalno bi bilo "žuti karton zbog pisanja s " visoka"
Meni je inače tvoj post ok, lagana provokacija ta koju si i ti svjestan da je glupost i da nema veze s zdravom logikom.
Znamo ti, ja i svi drugi na forumu koji zaista sve ovo morate od početka kakve su se rasprave vodile na temi " kvalifikacija". Doduše tebe se ne sjećam, ali kada već pametujep, moguće da su sudjelovalo pod drugim nadimkom.
Nikada ja nisam zazivao posebno jedan kontinent, nego zazivao ravnomjerni raspodjelu po kontinentima. Boj zemalja koje kreću u kvalifikacije na kontinentu vs broj mjesta na SP i to je moj kriterij svega. Jer isto tako jako je Azija podbacila, isto tako je Afrika preskočila sve limite onih koji su se rugali. A izabrao si Aziju, ne Afriku,njer si mali nestašni zločko koji boli ironično podbosti. Meni je to ok🙂
Nebitno kakvi rezultati, pokazalo se 100 puta da je proširenje bio dobar potez, da su odmah neke zemlje profitirale i polako slažu jače kolektive i kult reprezentacije kojeg ne ili bilo bez mogućnosti sudjelovanja na SP. Ali to sam već argumentirano objašnjavao bezbroj puta.
Primjer je Afrika, ali i dobar turnir Concacafa, svih zemalja, pa čak i Curacao koji je uzeo bod Ekvadoru. Azija je malo manji dobar primjer, jer su eto podbacili, ali uvijek netko mora podbaciti.
Kada su četvrtfinalu budu 2 Afrikanca, 2 južnoamerikanca, . 3 Europljana i 1 iz azijske zone (Australia ili Japan), bas me zanima ako ćeš ponovno doći pametan i pošten i napisati da se pokazalo da je očito Europa dobila previše mjesta. Nećeš sigurno, a znaš zašto? Zato jer je lošem karakteru najteže pojesti vlastito govno.
I da još jednom objasnim. Nisam za smanjivanje i dodavanje mjesta niti jednom kontinentu, sve je po mom mišljenju sasvim u redu i svaki kontinent je dobio optimalan broj, ali ako se već mora i jednom kontinentu razglabati u tom smjeru, to je definitivno Afrika.
To šta sam ja dan velikog natjecanja kakvi je SP od početka, a ne da gledam samo završni turnir bi nekom tko je nogometni fanatik bio pozitivan primjer, tebi je primjer za ismijavanje.
Upravo zato i imamo potrebu replicirati jer mi je pun kurac da se od početka vrti 10 kontaktnih floskuskula koje jedan kaže, drugi ponavlja, neovisno šta sam turnir dokazuje suprotnu tezu. Mislim na floskule kao
-48 je loše, razvodnit će se kvalitetan
- treba Europi dat pola
- tko će gledati Curacao u 4 ujutro.
-bit će vaterpolskih rezultata
I još puno puno tih debilnih uvijek istih ponavljajućih fraza.
Ovo zadnje je " tko će gledati Curacao", je dobar primjer koliko su ljudi jalni prema svemu. Ne vidim da je nitko, osim mene naravno, komentirao da je na Curacao- DR Kongo bilo 65 000 ljudi i da je ovo prvenstvo najposjećenije u povijesti unatoč 48 reprezentacija. Gle čuda. 🙄
Svatko od vas ovdje napeto čeka neku najmanji sitni argument koji bi onda iskoristio i slavodobitno i posprdno iskomentirao. Npr. "Curacao" izgubi 7-1 i krene taj debilizam floskula "jesam vam rekao", a nitko ne komentira da se isto to dogodilo Pa smo od Engleza prije 4 godine pa sada 4 godine kasnije igraju potpuno ravnopravan turnir, unatoč 2 "nezaslužena" poraza.
E zato se volim pohvaliti da gledam SP od samog početka i uvjeravam ljude da nogomet raste na svim kontinentima i da FIFA reagira točno onako kako treba da bi u Haiti možda postao novi Maroko ili Capo Verde novi Japan itd itd.. Ne sumnjam da vi ponavljači floskula kurca ne kužite!
Vidi cijeli citat
Po tvojoj logici ako od 14 Europljana 3 uđu u četvrfinale je katastrofa, ma da mislim da će biti i koji više. Međutim kad od 19 Azijaca i Afrikanaca uđu 3 u četvrfinale je uspjeh, ma da sumnjam da će ih uopće i toliko biti. Svaka čast.
Vidi cijeli citat
šta je ovo?bAzija i Afrika su ti 2 kontinenta. Možeš usporediti Europu koja ima 16 mjesta i Afriku s 9. Šta je ovo spajanjem Afrike i Azije trebalo značiti? Neda mi se stalno ponavljati isto. U Europi postoji 3-4 reprezentacija koje su iznad svih drugih reprezentacija u Europi i svim drugim kontinentima. Izuzev tih reprezentacija, sve druge Europske reprezentacije nisu jače od Afričkih top reprezentacija.
Na kraju krajeva, koga boli kurac koliko će reprezentacija iz koje konfederacije proći. Opustite se, čemu stalno te frustracije i negativa? Loše je ovo, loše je ono, a u suštini je najgledanije svjetsko prvenstvo u povijesti, prepuno iznenađenja, s više nego dobrim sjedenjem, s novim pravilima s kojima se suzbila izležavanja i odugovlačenja, s puno više utakmica i mogućnosti da više uživamo.
Čemu stalno te frustracije? Znam da su termini utakmica noćni, ali ne može se stalno u Europi igrati.
Opustite se i uživajte, pohvalite Capo Verde, Haiti koji se plasirao a ne može igrati doma, igrali i trener godinama nisu bili na Haitiju, Irance koji se trgaju u neljudskim uvjetima koje je rđavi nametnuo.
Non stop se vrti 5 floskula koje su orejadne, jedan kaže, drugi ponavlja.
SP je odlično, a tek ide najzanimljiviji dio, pogotovo ova šesnaestini finala. Ovo je najnegativniji forum na svijetu.
Negativa, glupe teorije zavjere, posprdno komentiranje, ironija na vrlo retardiranih razini itd.
Ne ojte gledati SP samo da bi po svemu stali, opustite se i uživajte
Vidi cijeli citat
Čisto da smo jasni.
Najveći uspjeh u povijesti Afrike je Maroko i 4. mjesto prije 4 godine. Osim toga Afrika je 3 puta bila u četvrtfinalu. Dakle situacija da Afrička ekipa prodje bar 1 nokaut utakmicu nije ni izuzetak, dogadja se skoro nikada.
U polufinalu SP-a su doslovno igrale ekipe poput :
Turske
Austrije
Poljska
Švedska
Hrvatska.
I ovo govorim iz glave i normalno da izbacujem ove "najjače".
Uglavnom ne. Sredina Europe je znatno bolja od vrha Afrike.
Vidi cijeli citat
Čisto da smo jasni, prije 50 i Jusuf godina bilo je vrijeme robstva, Kongo se zvao Zair i primio 10 komada od Jugoslavije, a Japan je još 94 kada je stvorena Hrvatska država imao samo amatersku reprezentaciju. Danas robova na sreću više nema, Zair se zove Dr. Kongo,ne dobiva više 10 komada, igra 1-1 protiv Portugala, a Japan je pretendent za polufinale SP.
Prije 50 godina, SP je bio s 8, pa 16 ekipa, da je na SP došao Capo Verde dobio bi 10 komada od Španjolske, prije par dana su igrali 0-0.
Nakon šta 2 godine objašnjavam jedno, ti napišeš ovakav potpuno besmislen post s kojim si htio dokazati nešto suprotno, a u biti si potvrdio to šta ja pišem.
Nogomet napreduje i širi se, do pred 15 godina nitko nije ni u ludilu zamišljao da će Senegal pobjediti Francusku u 1. kolu grupnog natjecanja, kamoli da će Gana doći u četvrtfinale ili Maroko u polufinale. Ne sumnjam da će će ponovno biti zgražanja i čudesna kada ponovno neka afrička ekipa dode u polufinale.
Dok jedna skupina ljudi misli da bi SP trebao biti zatvoreno natjecanje 8 europskih+ 2 iz južne Amerike po uzoru na Superligu, mi koji smo zaista pravi fanovi SP-a uživamo jer ćemo u playoffu gledati Argentina-Capo Verde.
Vidi cijeli citat
Vi što gledate utakmice pretkola azijskih kvalifikacija niste ništa veći ljubitelji nogometa od nekoga tko gleda samo SP nego samo imate previše slobodnog vremena za gledati neke nebitne utakmice. Ako ti voliš gledati Haiti ili neke takve reprezentacije ne znači da drugi vole i da je to bolje za neki napredak nogometa u tim državama. Stalno spominješ Japan i Maroko kao pozitivan primjer. Nijedna nižerazredna reprezentacija se ne može uspoređivati s Japanon niti u jednom segmentu. Također Maroko je reprezentacija u kojoj igra 80% igrača rođenih i odgojenih nogometno u Europi, ne znam zašto to zanemaruješ kad kudiš Europu, a hvališ Afriku.
Vidi cijeli citat
Šta je tu točno za pohvalu? To šta Europa ima novaca pa novcem privlači migracije, dobre trenere i dobre uvjete za rad? Slažem se, ali nogomet nebu trebao biti novac. Japan je 94 imao amatersku reprezentaciju, to je puno manja razina od bilo koje reprezentaciju u ovih 48, šta god ti mislio o tome. Neda mi se više, non stop namečete kako je u Europi bolje. Je, ali ne zbog talenta, nego upravo zbog toga jer igrali iz Afrike su ponajbolji igrači tih najjačih reprezentacija. Da dr Kongo ima više para od Francuske, imali bi jači reprezentaciju.. Ali to su toliko prazne i naporne rasprave koje nigdje ne vide, kao i vječno kuksnje da ništa ne valja. A realno je prvenstvo odlično po svemu.
PCDI je napisao/la:
ivan77 je napisao/la:
PCDI je napisao/la:
Igram Managera sa Belupom je napisao/la:
PCDI je napisao/la:
ivan77 je napisao/la:
PCDI je napisao/la:
Da sam ja ovako napisao post, dragi nas moderator prozvao bi me rasistom, nacistom ili nečim nečistim i dobio bi ban. Već bi se nešto smislilo🙂
Meni je čak fora ta loša ironija i to da su malo zločest, pa nipošto ne zazivam tvoje baniranje, ali svakako zazivam na promjene da više ne bude dvostrukih mjerila. Forum nije FIFA i moderatori bi trebali prema svima postupati isto, bez dvostrukih kriterija.
Da sam ja napisao ovako nešto kao ti, minimalno bi bilo "žuti karton zbog pisanja s " visoka"
Meni je inače tvoj post ok, lagana provokacija ta koju si i ti svjestan da je glupost i da nema veze s zdravom logikom.
Znamo ti, ja i svi drugi na forumu koji zaista sve ovo morate od početka kakve su se rasprave vodile na temi " kvalifikacija". Doduše tebe se ne sjećam, ali kada već pametujep, moguće da su sudjelovalo pod drugim nadimkom.
Nikada ja nisam zazivao posebno jedan kontinent, nego zazivao ravnomjerni raspodjelu po kontinentima. Boj zemalja koje kreću u kvalifikacije na kontinentu vs broj mjesta na SP i to je moj kriterij svega. Jer isto tako jako je Azija podbacila, isto tako je Afrika preskočila sve limite onih koji su se rugali. A izabrao si Aziju, ne Afriku,njer si mali nestašni zločko koji boli ironično podbosti. Meni je to ok🙂
Nebitno kakvi rezultati, pokazalo se 100 puta da je proširenje bio dobar potez, da su odmah neke zemlje profitirale i polako slažu jače kolektive i kult reprezentacije kojeg ne ili bilo bez mogućnosti sudjelovanja na SP. Ali to sam već argumentirano objašnjavao bezbroj puta.
Primjer je Afrika, ali i dobar turnir Concacafa, svih zemalja, pa čak i Curacao koji je uzeo bod Ekvadoru. Azija je malo manji dobar primjer, jer su eto podbacili, ali uvijek netko mora podbaciti.
Kada su četvrtfinalu budu 2 Afrikanca, 2 južnoamerikanca, . 3 Europljana i 1 iz azijske zone (Australia ili Japan), bas me zanima ako ćeš ponovno doći pametan i pošten i napisati da se pokazalo da je očito Europa dobila previše mjesta. Nećeš sigurno, a znaš zašto? Zato jer je lošem karakteru najteže pojesti vlastito govno.
I da još jednom objasnim. Nisam za smanjivanje i dodavanje mjesta niti jednom kontinentu, sve je po mom mišljenju sasvim u redu i svaki kontinent je dobio optimalan broj, ali ako se već mora i jednom kontinentu razglabati u tom smjeru, to je definitivno Afrika.
To šta sam ja dan velikog natjecanja kakvi je SP od početka, a ne da gledam samo završni turnir bi nekom tko je nogometni fanatik bio pozitivan primjer, tebi je primjer za ismijavanje.
Upravo zato i imamo potrebu replicirati jer mi je pun kurac da se od početka vrti 10 kontaktnih floskuskula koje jedan kaže, drugi ponavlja, neovisno šta sam turnir dokazuje suprotnu tezu. Mislim na floskule kao
-48 je loše, razvodnit će se kvalitetan
- treba Europi dat pola
- tko će gledati Curacao u 4 ujutro.
-bit će vaterpolskih rezultata
I još puno puno tih debilnih uvijek istih ponavljajućih fraza.
Ovo zadnje je " tko će gledati Curacao", je dobar primjer koliko su ljudi jalni prema svemu. Ne vidim da je nitko, osim mene naravno, komentirao da je na Curacao- DR Kongo bilo 65 000 ljudi i da je ovo prvenstvo najposjećenije u povijesti unatoč 48 reprezentacija. Gle čuda. 🙄
Svatko od vas ovdje napeto čeka neku najmanji sitni argument koji bi onda iskoristio i slavodobitno i posprdno iskomentirao. Npr. "Curacao" izgubi 7-1 i krene taj debilizam floskula "jesam vam rekao", a nitko ne komentira da se isto to dogodilo Pa smo od Engleza prije 4 godine pa sada 4 godine kasnije igraju potpuno ravnopravan turnir, unatoč 2 "nezaslužena" poraza.
E zato se volim pohvaliti da gledam SP od samog početka i uvjeravam ljude da nogomet raste na svim kontinentima i da FIFA reagira točno onako kako treba da bi u Haiti možda postao novi Maroko ili Capo Verde novi Japan itd itd.. Ne sumnjam da vi ponavljači floskula kurca ne kužite!
Vidi cijeli citat
Po tvojoj logici ako od 14 Europljana 3 uđu u četvrfinale je katastrofa, ma da mislim da će biti i koji više. Međutim kad od 19 Azijaca i Afrikanaca uđu 3 u četvrfinale je uspjeh, ma da sumnjam da će ih uopće i toliko biti. Svaka čast.
Vidi cijeli citat
šta je ovo?bAzija i Afrika su ti 2 kontinenta. Možeš usporediti Europu koja ima 16 mjesta i Afriku s 9. Šta je ovo spajanjem Afrike i Azije trebalo značiti? Neda mi se stalno ponavljati isto. U Europi postoji 3-4 reprezentacija koje su iznad svih drugih reprezentacija u Europi i svim drugim kontinentima. Izuzev tih reprezentacija, sve druge Europske reprezentacije nisu jače od Afričkih top reprezentacija.
Na kraju krajeva, koga boli kurac koliko će reprezentacija iz koje konfederacije proći. Opustite se, čemu stalno te frustracije i negativa? Loše je ovo, loše je ono, a u suštini je najgledanije svjetsko prvenstvo u povijesti, prepuno iznenađenja, s više nego dobrim sjedenjem, s novim pravilima s kojima se suzbila izležavanja i odugovlačenja, s puno više utakmica i mogućnosti da više uživamo.
Čemu stalno te frustracije? Znam da su termini utakmica noćni, ali ne može se stalno u Europi igrati.
Opustite se i uživajte, pohvalite Capo Verde, Haiti koji se plasirao a ne može igrati doma, igrali i trener godinama nisu bili na Haitiju, Irance koji se trgaju u neljudskim uvjetima koje je rđavi nametnuo.
Non stop se vrti 5 floskula koje su orejadne, jedan kaže, drugi ponavlja.
SP je odlično, a tek ide najzanimljiviji dio, pogotovo ova šesnaestini finala. Ovo je najnegativniji forum na svijetu.
Negativa, glupe teorije zavjere, posprdno komentiranje, ironija na vrlo retardiranih razini itd.
Ne ojte gledati SP samo da bi po svemu stali, opustite se i uživajte
Vidi cijeli citat
Čisto da smo jasni.
Najveći uspjeh u povijesti Afrike je Maroko i 4. mjesto prije 4 godine. Osim toga Afrika je 3 puta bila u četvrtfinalu. Dakle situacija da Afrička ekipa prodje bar 1 nokaut utakmicu nije ni izuzetak, dogadja se skoro nikada.
U polufinalu SP-a su doslovno igrale ekipe poput :
Turske
Austrije
Poljska
Švedska
Hrvatska.
I ovo govorim iz glave i normalno da izbacujem ove "najjače".
Uglavnom ne. Sredina Europe je znatno bolja od vrha Afrike.
Vidi cijeli citat
Čisto da smo jasni, prije 50 i Jusuf godina bilo je vrijeme robstva, Kongo se zvao Zair i primio 10 komada od Jugoslavije, a Japan je još 94 kada je stvorena Hrvatska država imao samo amatersku reprezentaciju. Danas robova na sreću više nema, Zair se zove Dr. Kongo,ne dobiva više 10 komada, igra 1-1 protiv Portugala, a Japan je pretendent za polufinale SP.
Prije 50 godina, SP je bio s 8, pa 16 ekipa, da je na SP došao Capo Verde dobio bi 10 komada od Španjolske, prije par dana su igrali 0-0.
Nakon šta 2 godine objašnjavam jedno, ti napišeš ovakav potpuno besmislen post s kojim si htio dokazati nešto suprotno, a u biti si potvrdio to šta ja pišem.
Nogomet napreduje i širi se, do pred 15 godina nitko nije ni u ludilu zamišljao da će Senegal pobjediti Francusku u 1. kolu grupnog natjecanja, kamoli da će Gana doći u četvrtfinale ili Maroko u polufinale. Ne sumnjam da će će ponovno biti zgražanja i čudesna kada ponovno neka afrička ekipa dode u polufinale.
Dok jedna skupina ljudi misli da bi SP trebao biti zatvoreno natjecanje 8 europskih+ 2 iz južne Amerike po uzoru na Superligu, mi koji smo zaista pravi fanovi SP-a uživamo jer ćemo u playoffu gledati Argentina-Capo Verde.
Vidi cijeli citat
Vi što gledate utakmice pretkola azijskih kvalifikacija niste ništa veći ljubitelji nogometa od nekoga tko gleda samo SP nego samo imate previše slobodnog vremena za gledati neke nebitne utakmice. Ako ti voliš gledati Haiti ili neke takve reprezentacije ne znači da drugi vole i da je to bolje za neki napredak nogometa u tim državama. Stalno spominješ Japan i Maroko kao pozitivan primjer. Nijedna nižerazredna reprezentacija se ne može uspoređivati s Japanon niti u jednom segmentu. Također Maroko je reprezentacija u kojoj igra 80% igrača rođenih i odgojenih nogometno u Europi, ne znam zašto to zanemaruješ kad kudiš Europu, a hvališ Afriku.
Vidi cijeli citat
Šta je tu točno za pohvalu? To šta Europa ima novaca pa novcem privlači migracije, dobre trenere i dobre uvjete za rad? Slažem se, ali nogomet nebu trebao biti novac. Japan je 94 imao amatersku reprezentaciju, to je puno manja razina od bilo koje reprezentaciju u ovih 48, šta god ti mislio o tome. Neda mi se više, non stop namečete kako je u Europi bolje. Je, ali ne zbog talenta, nego upravo zbog toga jer igrali iz Afrike su ponajbolji igrači tih najjačih reprezentacija. Da dr Kongo ima više para od Francuske, imali bi jači reprezentaciju.. Ali to su toliko prazne i naporne rasprave koje nigdje ne vide, kao i vječno kuksnje da ništa ne valja. A realno je prvenstvo odlično po svemu.
Vidi cijeli citat
Hrvatska je na svjetskim prvenstvima (bez Afrikanaca) uspješnija od svih afričkih zemalja zajedno. Zbog čega, nego talenta? Do infrastrukture i novca sigurno nije ...
Eh, da mi imamo uvjete i sistem kakav imaju Danci gdje bi nam bio kraj ... Ali nemamo
Harry Kane postao najbolji strijelac Engleske u povijesti svjetskih prvenstava
Hrvatska - Gana 2:1: Najbolje izdanje u idealnom trenutku, Hrvatska je u šesnaestini finala SP-a!
Jordan - Argentina: Utakmica za prestiž u kojoj će Messi krenuti s klupe
Poznati sastavi: Dalić iznenadio postavljanjem u prvih 11 rijetkog startera
- Najnovije
- Najčitanije


Harry Kane postao najbolji strijelac Engleske u povijesti svjetskih prvenstava
6 min•Nogomet

Igrač utakmice: Jude Bellingham u tri minute odradio ono što najbolje zna
16 min•Nogomet

Panama - Engleska 0:2: Englezi u drugom poluvremenu slomili otpor žilavih Panamaca
53 min•Nogomet

KRONOLOGIJA: Panama - Engleska 0:2 (Svjetsko prvenstvo, skupina L)
2 sata•Nogomet

KRONOLOGIJA: Hrvatska - Gana 2:1 (Svjetsko prvenstvo, skupina L)
2 sata•Nogomet

Poznati sastavi: Dalić iznenadio postavljanjem u prvih 11 rijetkog startera
3 sata•Nogomet

Kapetan afričke reprezentacije pod istragom zbog silovanja, FIFA ne želi komentirati
3 sata•Nogomet

Panama - Engleska: Englezi pobjedom traže prvo mjesto, Panama se želi dostojno oprostiti
10 sati•Nogomet

KRONOLOGIJA: Hrvatska - Gana 2:1 (Svjetsko prvenstvo, skupina L)
2 sata•Nogomet

KRONOLOGIJA: Panama - Engleska 0:2 (Svjetsko prvenstvo, skupina L)
2 sata•Nogomet

Hrvatska - Gana: Nema rezultata od previše filozofiranja, Hrvatska mora potvrditi da je bolja
8 sati•Nogomet

Urugvaj - Španjolska 0:1: Furija potvrdila prvo mjesto, presudila katastrofalna greška Muslere
21 sat•Nogomet

Panama - Hrvatska 0:1: Teško izborena pobjeda i veliki korak prema nokaut fazi
3 dana•Nogomet

Kolumbija - Portugal: Potencijalni protivnici Hrvatske u šesnaestini finala, izravna bitka za prvo mjesto
7 sati•Nogomet

KRONOLOGIJA: Egipat - Iran 1:1 (Svjetsko prvenstvo, skupina G)
20 sati•Nogomet





