H. dragovoljac - Rijeka: Riječanima rulet jedanaesteraca

Danijel Kavelj • srijeda, 24.10.2001.

Po kišovitom i pomalo prohladnom vremenu danas u Sigetu nogometaši Rijeke uspjeli su izboriti četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa zahvaljujući uspješnijem izvođenju jedanaesteraca odnosno vrlo raspoloženom vrataru Kaliniću koji je današnji svoj debut na vratima gostiju okrunio odličnim obranama i time pokazao svoj veliki potencijal. Dojam je da su i Dragovoljci vrlo lako mogli pobijediti, međutim promašili su previše izglednih prilika koji su ih koštali daljnjeg nastavka natjecanja.

Jedanaesterci:

Lalić (Kalinić brani); Meštrović 1:2; Fumić 2:2; G. Brajković 2:3; Miletić 3:3; Mijatović 3:4; Kozniku (Kalinić brani); M. Brajković (Čavlina brani); Čavlina 4:4; Skočibušić 4:5

U prvom poluvremenu gledali smo dosta dinamičnu igru obje ekipe, ali sa malo izglednih prilika. Prva ozbiljnija akcija Dragovoljaca u 19. minuti pretvorena je u pogodak. Slobodan udarac sa desne strane izveo je Fumić direktno pucajući po golu, što je iznenadilo vratara gostiju Kalinića, pa je lopta odsjela u njegovom desnom kutu. U 36. minuti isti igrač pokušava iz slične pozicije, ali ovaj put je bio manje precizan. Dvije minute kasnije Riječani izjednačuju. Brajković je dobio loptu na 30-ak metara od gola domaćina, te odlično upošljava pravovremenog Račkog u šesnaestercu koji neometan pogađa za pokazat će se regularnih 1:1.

Drugi dio donio je jednako zanimljivu igru u kojoj su Dragovoljci imali nešto više od igre, koja je rezultirala sa nekoliko vrlo izglednih prilika, koje nisu znali iskoristiti odnosno vratar Rijeke ih je bravuroznim obranama spriječavao. Možemo izdvojiti 48. minutu kada slobodni udarac sa lijeve strane Bisaku prosljeđuje do Andračića koji puca sa ruba 16-m, ali Kalinić dobro reagira. U 77. minuti domaćini su mogli riješiti susret. Neodlučnost gostujuće obrane koristi Bisaku koji izbija sam pred vratara gostiju, uspijeva ga zaobići, međutim njegovu loptu upućenu prema praznoj mreži izbija Mijatović. Do isteka regularnih 90. minuta Matko još u dva navrata ne uspijeva svladati odličnog Kalinića.

U produžecima, Dragovoljci su ponovno u dva navrata mogli izboriti četvrtfinale Kupa, ali Andračić i Miletić su potvrdili staru boljku Sigećana, neefikasnost. Lutrija jedanaesteraca na kraju je ipak pripala gostima sa Kantride, nakon što su najiskusniji Sigećani Lalić i Kozniku promašili najstrože kazne.

Stjepan Spajić, predsjednik H. Dragovoljca : "Mislim da smo u regularnom vremenu trebali pobijediti. Naša ekipa je definitivno kvalitetnija od ovakve ekipe Rijeke."
Vjeran Simunić, trener H. Dragovoljca : "Sa igrom sam prezadovoljan. Rijeka je gotovo iz nijedne šanse dala gol. Mi idemo dalje, te se nadam da ćemo ponoviti ovakvu igru u sljedećem kolu protiv Slavena. Katulić? On je za nas svršena priča, tako je odlučila uprava. On više nije u kadru s igračima kojima ja raspolažem."

Ivan Katalinić, trener Rijeke : "Bili smo sretniji i spretniji u ovoj utakmici. Dragovoljac nije iskoristio svoje šanse, mi smo iskoristili jedanaesterce i to nas je odvelo u četvrtfinale. Igrači su previše slavili nakon pobjede protiv Dinama i to se odrazilo na našu igru osobito u drugom poluvremenu."
Matko Kalinić, vratar Rijeke : "Bolji debitantski nastup nisam mogao zamisliti. Kod pogotka Dragovoljca očekivao sam da će suigrač rasčistiti na loptu, pa nisam stigao reagirati. Mislim da sam dobro iskoristio priliku, međutim Tafra je još uvijek prvi vratar, a na meni je da nastavim ovako raditi."