Dinamo prekinuo crni niz, Zagreb, Rijeka i Hajduk teško

Bernard Jurišić, Davor Sajko • srijeda, 24.10.2001.

Osmina finala Hrvatskog kupa zadnji je stupanj ovog natjecanja u kojem se igra samo jedna utakmica. Stoga ne postoji pravo na kiks, svi klubovi morat će svoje protivnike shvatiti ozbiljno, bez obzira u kojem stupnju natjecanja nastupali. Branitelj trofeja, zagrebački Dinamo nakon tri uzastopna poraza uspio je danas protiv Kamen Ingrada prekinuti "crni" niz. Veličane je "načeo" Sedloski u 12. minuti, a Kamen Ingrad je od 45. minute igrao s igračem manje. U nastavku su Abramović (46), Pilipović (85) i Čutura (87) osigurali Dinamu prolaz u četvrtinu finala Hrvatskog kupa. Jedini pogodak za domaće postigao je Kopunović u 48. minuti susreta. TŠK, Zagreb i Rijeka su se "provukli" u daljnji tijek natjecanja ostvarivši pobjede nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. U četvrtak im se u četvrtfinalu pridružio i Hajduk, pobjedom 2:1 protiv Dilja u Vinkovcima. Domaći trećeligaš imao je prednost od 1:0, imao je i igrača više čak 75 minuta, no Hajdukova kvaliteta ipak je došla do izražaja. Debitant australski Hrvat Suša izjednačio je u 45. minuti, a četvrtfinale Splićanima donio je Carević u 80. minuti.

Zadar Osijek 7.11.2001

Varteks i Pomorac svoje su susrete osmine finala Hrvatskog kupa završili sigurnim pobjedama. Varaždinci su na svom stadionu s pet pogodaka ispratili drugoligaša Belišće, dok je Pomorac s 5:1 bio bolji od prvog osvajača Hrvatskog kupa, Inkera. U četvrtak je svoju četvrtfinalnu kartu čekirao i Hajduk pobjedom kod trećeligaša DIlja, dok je utakmica između Zadra i Osijeka odgođena zbog nastupa Osijeka u 2. kolu Kupa Uefe, isti protivnici već u četvrtak će odigrati prvenstvenu utakmicu.