Kamen Ingrad - Dinamo: "Modri" uzvratili Veličanima

Bruno Pilon • četvrtak, 25.10.2001.

Nogometaši Dinama izborili su plasman u četvrt-završnicu hrvatskog nogometnog kupa pobjedivši na gostovanju kod Kamen Ingrada sa 4:1. Zagrepčani su tako "jednim udarcem ubili tri muhe", jer su uzvratili domaćinu za prošlotjedni prvenstveni poraz, prekinuli crni niz od tri poraza te podigli samopouzdanje pred veliki nedjeljni derbi s "lakom konjicom" Cice Kranjčara.

Obje momčadi su u utakmicu ušli sa izmijenjenim postavama zbog kartona, ozlijeda ili loše forme. Domaći kao da su se zadovoljili pobjedom u prvenstvu, tako da je Dinamo izgledao kao momčad koja više želi pobjedu. To je i rezultiralo vodstvom 0:1 u 12. minuti. Agić je izveo slobodni udarac sa 30m od gola Kamena, kratko dodao loptu Sedloskom, koji snažnim i preciznim udarcem pogađa desne rašlje vratara Majnovića. Ostatak prvog dijela donosi rastrzanu i nezanimljivu igru u kojoj Kamen ostaje sa deset igrača, jer Dalibor Hel u pet minuta pravi dva oštra prekršaja i biva isključen.

Nastavak počinje puno sadržajnije. Još svi gledatelji nisu zauzeli svoja mjesta, a Dinamo je vec vodio sa 2:0. Ponovo Agić izvodi slobodan udarac s desne strane i točno pogađa Abramovića, kojemu pokraj nespremne obrane domaćih nije bilo teško pogoditi mrežu. Ali današnji Dinamo je osim pobjede pokazao mnogo slabosti i nedostataka, tako da je brojčano oslabljeni Kamen već u 48. minuti preko Kopunovića smanjio rezultat na 2:1. U periodu do 70. minute domaćin je agilniji suparnik, pa u 68. minuti zamalo dolazi do poravnjanja rezulatata kada Butina krajnjim naporom brani odličan udarac Balaškovića. U zadnjem dijelu utakmice Kamen pada na trkačkom i taktičkom planu igre, što Dinamo koristi, te golovima Pilipovića i Čuture dolazi do visoke, ali ne i lagane pobjede.