Varteks iznenadio Aston Villu, Dinamo i Hajduk tek 2:2

Davor Sajko • četvrtak, 20.09.2001.

Nakon što je Osijek ostvario obećavajući rezultat na gostovanju u Novoj Gorici (1:2) i preostali su hrvatski predstavnici danas odigrali svoje susrete 1. kola Kupa UEFA. Prvi su na travnjak istrčali "modri" u Zagrebu. Dinamo se spasio poraza izvukavši remi (2:2) nakon zaostatka od dva pogotka na poluvremenu. Izraelci su pogocima Goldberga (23.) i Daga (42.) prijetili da će Dinamu u Tel Avivu priuštiti samo izlet. No, srećom, Dinamo je svoju dominaciju u nastavku konačno pretvorio i u pogotke. Strijelci su bili Jasmin Agić u 55. minuti nakon solo prodora i Goce Sedloski u 72. minuti.

U Splitu je Hajduk u drugoj minuti sudačke nadoknade ispustio je pobjedu. Moskalewicz je poravnao na konačnih 2:2, prije toga Hajduk je dvaput vodio preko Deranje i Srne, a na 1:1 izjednačio je Zurawski.

Sjajan rezultat ostvarili su "bumbari" u Birminghamu. Varaždinci su bez straha i kompleksa odigrali protiv Aston Ville i pobijedili s 2:3. Pogotke za "krojače" postigli su Saša Bjelanović u dva navrata te Veldin Karić. Za domaću momčad dvostruki je strijelac bio Angel.