1:1 Angel (54); 2:2 – Angel (Kachloul, 70)
Angel

0:1 Bjelanović (Mukaj, 44); 1:2 Karić (Kastel, 64); 2:3 Bjelanović

Igrač utakmice:Saša BJELANOVIĆ

"Jednog dana igrati će slavni Manchester sa našim Varteksom" – bile su to riječi koje je početkom devedesetih često govorio, danas nažalost pokojni Anđelko Herjavec. Mnogi su se tada smijali, ali Varaždinci su polako stvarali stabilan klub, jedan od najjačih i svakako najstabilnijih u Hrvatskoj. Već u sezoni 1998/99, kada su došli do četvrtfinala Kupa pobjednika kupova, Varteks je nagovijestio da i u Europi ima što pokazati. U osamnaest europskih nastupa zabilježio je Varteks čak deset pobjeda, a najljepša potvrda da je Varteks ipak veliki klub stigla je u četvrtak navečer usred Birminghama, gdje su Varaždinci, u 1. kolu Kupa Uefa, pobijedili slavnu Aston Villu.

Nakon nekoliko početnih minuta pritiska Aston Ville, Varteks se oslobodio i zaigrao hrabrije, te je smireno kontrolirao igru. Pritisak domaćih bio je uglavnom neučinkovit, tako da osim prigode Vassella u 27 minuti, i nisu imali ozbiljnije prigode. Nabacio je Kachloul, a udarac člana engleske mlade reprezentacije, Mađarić je krajnjim naporom “ukrotio” na crti. I bilo je to sve od Ville u prvom dijelu. Do kraja poluvremena ponovo su gosti iz Varaždina preuzeli kontrolu nad igrom, a pred kraj poluvremena došli su Varaždinci i do velike prednosti. Pogodak je postigao, lani najbolji strijelac Varteksa, Saša Bjelanović, nakon odličnog dodavanja raspoloženog Mukaja. Malo kasnije sudac Pinto odsudio je kraj poluvremena, nakon kojega je Varteks, iako je maltko to očekivao, otišao sa velikom prednošću.

Nastavak je pak, donio napadačku igru i, kako se kasnije pokazalo, “vatromet” golova. Od početka poluvremena vidjelo se da je momčad Johna Gregorya krenula agresivnije. Nisu izdržali Varteksovci, u 54. minuti koban je bio Kolumbijac Juan Pablo Angel, kojeg do te minute gotovo da nije bilo na terenu. Nastavila je slavna engleska momčad inicijativu, ali i Varaždinci su si ponovo dali “oduška”, i zaigrali svoju prepoznatljivu napadačku igru. U 64. minuti, novu radost maloj varaždinskoj koloniji na Villa Parku, donosi Veldin Karić, gotovo na identičan način kao Bjelanović, samo sa lijeve strane. Dodavač je ovoga puta bio Zoran Kastel.

U par sljedećih minuta kasnije zaprijetili su u nekoliko navrata Varaždinci, ali su propustili razriješiti susret. U obostrano otvorenoj igri, pogodak je nažalos pao na suprotnoj strani. Zaspao je Mađarić i obrana “krojača”, i Angel je neometan, na dodavanje Marokanca Kachloula, glavom poravnao omjer. Do kraja utakmice nastavak ravnopravne borbe, uz brzu, borbenu igru, a Saša Bjelanović je, pred kraj utakmice ponovo bio strijelac. Nabacio je odlični Mukaj, a “Bjela” u padu, pokraj skupe obrane Aston Ville pogađa za velikih 2:3. Pogodak koji Varaždince vodi na prag drugog kola Kupa Uefa.

Što reći na kraju. Veliki, možda i najveći rezultat u povijesti Varteksa, velikog kluba iz malog Varaždina. Ipak, taj veliki rezultat treba potvrditi i za tjedan dana u Varaždinu, a spektakl na "Varteksu" zasigurno neće izostati. Šteta jedino što Đelac nije tu sa nama. Ali da jest zasigurno bi rekao: "Maznuli smo ih, nije ih bilo nigde, velike Aston Ville...".