Španjolska: Dva Reala na vrhu

Marko Breljak • ponedjeljak, 17.12.2001.

Slika 1 od 1.

Deportivo je izgubio vrh nakon remija sa Malagom. Dario Silva pogodio je u 31. minuti za domaću Malagu, a Deportivo je uspio izjednačiti tek u 79. minuti. Bila je to vrlo uzbudljiva utakmica, oba sastava promašila su mnogo prigoda, pa je na kraju remi pravedan. Ivan Leko nije igrao za Malagu.

Alaves je imao nešto lakšu prigodu da sačuva vrh. Mali baskijski klub ugostio je Sevillu, i činilo se da su tri boda neminovnost, no gosti s juga Španjolske, iznenadili su trenera Manea, njegovom taktikom. Zatvorenom formacijom i brzim kontrama. To je očito isprovociralo Oscara Telleza te je zbog nedozvoljene uporabe lakta "pocrvenio" u 65. minuti. Gosti osjećaju da je nastupio njihov trenutak te pojačavaju tempo. Odlični Francisco Gallardo pronašao je Casquera, čiji se oštar udarac odbija od nekog u obrani Alavesa te ulazi u gol Herrere. Jurica Vučko nije nastupio u iznenađujućem porazu Alavesa.

Nakon početnih neuspjeha, boravka u donjem dijelu ljestvice i problema sa uigravanjem vjerojatno najboljeg igrača posljednjih desetak godina, Zidanea, Realovci su ponovo na vrhu. U subotu protiv Sociedada ostvarili su petu uzastopnu pobjedu, a s obzirom da ostali klubovi ne briljiraju, ako Del Bosque uspije zadržati ovu formu, "kraljevi" bi se mogli i početi odvajati od ostalih protivnika. Očito da je trener Madrižana ponovo pronašao neku "kemiju", Real igra odlično, sigurno, a to je pokazao i susret sa Sociedadom, u kojemu su se Madrižani vratili nakon primljenog početnog gola.

Na vrhu je sa najslavnijim španjolskim klubom, poravnat i povratnik u ligu, Real Betis. Ovog vikenda imali su neugodnu utakmicu sa Mallorcom, koju vodi naš Sergije Krešić. No, seviljski gradski klub se provukao, zahvaljujući kontroverznom jedanaestercu iz 45. minute. Jedanaesterac je realizirao Portugalac Joao Tomas, a do njega su oba sastava bila poravnata igrom. Nakon toga, Betis je potpuno preuzeo igru te mogao ostvariti i veću pobjedu.

Sva četiri kluba, Real Madrid, Betis, Alaves i Deportivo, nalaze se unutar samo jednog boda, a vrlo blizu su i Celta, Athletic, Barcelona i Valencia, tako da imamo čak 7 legitimnih pretendenata na naslov.

Rezultati: Malaga - Deportivo 1:1, Valladolid - Tenerife 0:0, Villareal - Barcelona 0:1, Celta - Real (Z) 2:0, Athletic (B) - Rayo Vallecano 1:1, Betis - Mallorca 1:0, Alaves - Sevilla 0:1, Espanyol - Valencia 2:3, Las Palmas - Osasuna 1:1, Real (M) - Real Sociedad 3:1