Cibalia - Zagreb: Lideri nadigrani i poraženi

Hrvoje Niče • subota, 30.03.2002.

Pred oko 4000 gledatelja igrači vinkovačke Cibalije uspjeli su doći do veoma važnih bodova u borbi za opstanak. I bod protiv Zagreba bio bi puno, no Cibalia je ipak zasluženo uzela puni plijen. Od samog početka su izabranici trenera Petkovića krenuli jurišati na gostujući gol, no prvu pravu priliku su ipak imali gosti i to već u trećoj minuti kada je Čačić s tridesetak metara snažno opucao, ali je Marić veoma neugodnu loptu skrenuo u korner.

U šestoj minuti domaća ekipa dolazi do vodstva. S 22 metra snažno je pucao Jure Jurić u sami lijevi donji kut nebranjenog dijela Vasiljeva gola 1:0. Nakon toga Cibalia je i dalje nastavila napadati, a prvu značajniju priliku domaći igrači su imali već u 11. minuti. Tada je Bartolović ušao u kazneni prostor gostiju paralelno s korner linijom te poslao loptu za Lajtmana kojeg na vrhu peterca ruši Čačić, no sudac Bebek je ostao nijem.

Do kraja prvog dijela niti jedna ekipa nije značajnije priprijetila protivničkom vrataru, a uzbuđenja nije uopće bilo sve do 53. minute kada Vedran Ješe, igrač Zagreba, dobiva drugu javnu opomenu, odnosno isključenje. Domaći trener je znao da mu rezultat od 1:0 nije dovoljan protiv ovakvog Zagreba, stoga u igru uvodi još jednog napadača, Grgića, koji će mu se odužiti na najbolji mogući način.

Nakon katastrofalne pogreške Nermina Šabića loptu presreće vinkovački "Ronaldo" Grgić koji s deset metara matira Vasilja. Tim pogotkom je bila zajamčena pobjeda domaće ekipe. Domaće slavlje je ipak malo pokvario pogodak Prvog strijelca lige Ivice Olića u sučevoj nadoknadi vremena.