Dinamo - Slaven: Sve gotovo u 12 minuta

Davor Sajko • subota, 30.03.2002.

Susret 25. kola između Dinama i Slaven Belupa po sunčanom i toplom vremenu privukao je na maksimirske tribine oko 3.500 gledatelja, koji su na kraju stadion mogili napustiti zadovoljni. Pet pogodaka i dobra igra, prvenstveno u drugom dijelu mogla je zadovoljiti sve prisutne, a prvenstveno domaće navijače.

Minutom šutnje u čast preminulog glavnog tajnika Hrvatskog olimpijskog odbora, Andrije Mijačike, započet je današnji susret.

Slika 1 od 1.

Toplo vrijeme i predblagdanski ugođaj preselio se bio i na travnjak te je prvih 15-ak minuta susreta proteklo bez prilika, tek je u šestoj minuti "duhove uznemirio" pad Leke u Slavenovom šesnaestercu nakon čega je Šime Vukić samo odahnuo rukom. Imali su modri više loptu u nogama i u potpunosti su diktirali tempo. Plod toga su i bile prilike Mešanovića koji se u tri navrata u nekoliko minuta našao u prilici da zatrese mrežu Koprivničanaca. Međutim, loše reakcije Mešanovića, s jedne, te puno bolje reakcije Solomuna s druge strane, razlogom su što je rezultat ostao nepromijenjen. Ostao je Mešanović i bez jednog pogotka, koji je nakon signaliziranog zaleđa od strane pomoćnog suca poništio glavni sudac.

"Novi" kapetan "modrih" Silvio Marić iz susreta u susret pokazuje da nije zaboravio igrati nogomet i uz Spomenka Bošnjak najveći je dobitak za Dinamo nakon zimske stanke. Pokazao je to danas odličnom igrom koju je okrunio s dva pogotka. Vodeći je postigao uz malu pomoć protivničkog igrača te je nakon njegovog udarca lopta završila preko Solomuna u golu, da bi samo deset minuta kasnije bio najviši u skoku nakon kornera i ispred Solomuna loptu "zakucao" u mrežu. Imao je Marić u nastavku još nekoliko izglednih prilika, ali do trećeg pogotka i hat-tricka nije uspio doći.

Slavenu je bilo potrebno tek dvije minuta da poravna rezultat preko Kovačića, a da je Radiček bolje reagiorao u 36. minuti mogli su gosti i povesti. Međutim, kao što smo već spomenuli Marić je četiri minute prije kraja prvog dijela još jednom modre doveo u vodstvo, da bi dvije minute prije kraja prvog poluvremena sve dvojbe oko pobjednika riješio Dario Zahora.

Slika 2 od 2.

Drugo je poluvrijeme Lončarević započeo s dvije izmjene (Mešanović-Mikić, Agić-Kranjčar) što je uz razbijenu psihološku blokadu nakon sigurnog vodstva rezultiralo dopadljivom igrom modrog sastava. Slaven u tim trenucima nije uspio doći u posjed lopte i isključivo su se orijentirali na obranu vlastitih vratiju. Nadahnuta igra, prije svega Marića i Mikića, donijela je nove prilike za modre, ali i tek jedan pogodak, Zahore u 60. minuti susreta. Mogli su domaći Koprivničance ispratiti s još nekoliko pogodaka u mreži Solomuna, ali u završnici nije bilo dovoljno koncnetracije ze uspješnu realizaciju.

Uz strijelca Marića i Zahoru, dobru je partiju pružio i debitant u prvoj momčadi, Ivan Ćosić. Nekoliko prodora i izuzetno upotrebljivih lopti kojima je "hranio" suigrače sigurno će natjerati Iliju Lončarevića da dobro razmisli o ovom junioru koji tek svoje najbolje igre ima pred sobom.

Dražen Besek, trener Slaven Belupa: "U utakmicu nismo ušli kao što smo se dogovorili. Nedovoljno agresivno što je na kraju rezultiralo Dinamovom dominacijom na terenu.Malo nam je sreća okrenula leđa kod prvog pogotka, a i drugi pogodak Dinama je pao jako brzo nakon našeg izjednačenja, a pravog odgovora s naše strane nijebilo."

Ilija Lončarević, trener Dinama: "Prvih 15-20 minuta smo odigrali premekano, međutim nastavka je bio bolji. Bez obzira na brzo izjednačenje, nismo izgubili ritam i ubrzo smo opet poveli. Imamo u sljedećih sedam dana još dvije teške utakmice i dobro smo krenuli danas s pobjedom. Stvarli smo dosta prilika, koje opet nismo iskoristili."