TŠK - Marsonia: Nezainteresirani Topolovčani

Branimir Korać • subota, 30.03.2002.

Nada umire posljednja. Ova izreka za nogometaše TŠK-a, po svemu sudeći, ne vrijedi. U susret sa pretposljednjom Marsonijom ušli su kao budući drugoligaši, a tako su se ponašali i na travnjaku. Niti u jednom trenutku nisu pokazali nikakve ambicije k izletima prema golu gostiju, nimalo žara i borbenosti i to je, dakako, rezultiralo visokim porazom. U samom otvaranju susreta, već u šestoj minuti gosti su poveli preko Martinovića nakon krasnog prodora i ubačaja Zemira Mujčina. Nakon vodstva gostiju igra se između dva šesnaesterca sa laganom premoći Marsonije. U 39. minuti gosti preko Bojka povećavaju na 2:0, a s tim rezultatom odlazi se na odmor.

Igralo se svega šest minuta u drugom poluvremenu kad su gosti pogotkom Mašića kraj zaspale TŠK-ove obrane povisili na 3:0. U 65. minuti susreta vidjeli smo potez utakmice koji ipak nije urodio plodom. Gostujući nogometaši imali su slobodan udarac na nekih 25 metara, Braslav Ostojić silovito je pucao i zatresao prečku vratara Miškovića. Gosti iz Broda vodstvo su povisili u 82. minuti preko Ivana Matića nakon krasne kombinacije sa Mašićem. Minutu prije isteka devedesete, jedini udarac domaćih igrača k nesigurnom Principu. Ivica Kosak silovito je odapeo s 25 metara i zatresao vratnicu. Svega minutu nakon toga, Mašić postavlja konačnih 5:0. Uvjerljiva i zaslužena pobjeda gostiju iz Broda kojima će ovi bodovi možda biti i bodovi spasa.