Zagreb pobjedom u derbiju na korak do titule

Bernard Jurišić • subota, 20.04.2002.

Zagreb je pobijedio u gradskom derbiju Dinamo i tako se dodatno primaknuo osvajanju titule prvaka Hrvatske po prvi put u svojoj povijesti. Pred oko 9 000 gledatelja, Dinamo je prvi poveo, preko Leke u 23. minuti, čemu se najviše obradovao Hajduk. No, radost Splićana nije trajala do kraja utakmice, jer su Zagrebaši napravili preokret. Izjednačenje je donio Ješe u 57. minuti, a pobjedu, možda i naslov prvaka, Zagrebu je donio Poldrugač u 88. minuti. Kraj susreta je obilježio incident kada su s istočne tribine u teren uletjeli BBB, da bi nakon toga nekolicina navijača i s zapadne tribine preskočilo ogradu i uletjelo u teren.

U Splitu je Hajduk pregazio Kamen Ingrad s 5:0 i tako osigurao najmanje drugo mjesto na kraju. I u drugim utakmicama bilo je pregršt uzbuđenja, a čini se da je poznat i drugi klub koji će uz TŠK napustiti prvoligaško društvo - Marsonia. Za druga dva mjesta još uvijek konkurira čak šest klubova.

Slaven Belupo Hrv. dragovoljac 2:1

Splićani su lako izašli na kraj s Kamen Ingradom, isprativši ga s pet pogodaka u mreži, a mogli su ih ubaciti još toliko. Erceg i Đolonga postigli su po dva pogotka, Deranja je dodao još jedan. Splićani uz ova tri boda ipak nisu dočekali i posrtaj Zagreba u derbiju, pa im u zadnja dva kola samo još čudno može pomoći da obrane titulu.

U borbi za opstanak, još jedna nepoznanica je, čini se, riješena. Marsonia je domaćim porazom od Šibenika zapečatila sebi drugoligašku vizu, pa se traže još dva putnika za drugi rang naredne sezone, između šest kandidata. Brođanima je presudio Mate Dragičević, pogocima u 28. i 85. minuti, privremenih 1:1 donio je Mujčin s bijele točke u 35. minuti. Osijek i Pomorac su pobjedama definitivno osigurali opstanak. Osječani su pobijedili Zadar pogocima Beširevića (66.-11m) i Pavličića (73.), a Zadrani su u prvom dijelu promašili jedanaesterac. Pomorac je slavio kod nezainteresiranog Varteksa, koji je izgleda odmarao momčad za finale Kupa. Hrman je dovio Varaždince u vodstvo u 39. minuti, a preokret su režirali Dželalija U 49. i Božac u 77. minuti.

Cibalia je također na dobrom putu da se spasi čak i dodatnih kvalifikacija. Očekivanih 3:0 u Sisku donijeli su Križanović (3.), Bartolović (60.) i Grgić (90.). U tešku poziciju stigli su Čakovec i Hrvatski dragovoljac, koji su donedavno bili u gornjem dijelu ljestvice. Čakovčani su poraženi u Rijeci (Rački (20.), Vidović (38.) - Mužek (68.-11m), a "dragovoljci" u Koprivnici istim rezultatom (Dodik (38.), Kovačić (43.) - L. Bisaku (71.).