Rijeka - Čakovec: Rački i Vidović za novi trobod

Igor Dragozetić • nedjelja, 21.04.2002.

Prvih četrdeset i pet minuta igre bilo je dostatno Riječanima da riješe pitanje pobjednika. Naime, tijekom prvoga poluvremena u potpunosti su nadigrali protivnika, te je rezultat na semaforu mogao biti i veći od 2:0. Gosti nisu ozbiljnije prijetili Kaliniću, osim u 68. minuti kada su realizirali jedanaesterac.

Domaćini su mogli povesti već u drugoj minuti, no Stamenković je odlično obranio Vidovićev udarac s šesnaest metara. Nakon gostujućeg kornera u 20. minuti, Kalinić je izbacio dugu loptu prema svome napadu. Lopta je preskočila Kelemena, te je došla do Račkog. Riječki napadač ušao je u šesnaesterac te precizno pogodio uz lijevu vratnicu za 1:0. Nekoliko minuta kasnije bijela "devetka" ponovno prijeti, ali Stamenković dobro intervenira. U 38. minuti Mužek šalje povratnu loptu koja završava u nogama Vidovića koji kreće u protunapad. Nakon što je Shkembi uputio ubačaj na drugu stativu Maroslavac odlično puca glavom no čakovečka jedinica brani. Na odbijenu loptu najbolje reagira Vidović koji ju šalje u mrežu.

U drugom poluvremenu Rijeka je smanjila tempo, te su gosti uspjeli donekle srediti svoju igru. U 67. minuti Ivačić je u svomekaznenom prostoru srušio Šarića te je glavni sudac Novak pokazao na bijelu točku. Mužek je bio sigurni realizator za konačni rezultat 2:1. Iako su došli na gol zaostatka Čakovčani nisu smogli snage za eventualnim izjednačujućim pogotkom dok s druge strane “bijeli” nisu iskoristili još nekoliko prigoda koje su im se pružile.

Rijeka je pružila još jednu dobru partiju i uknjižila nova tri boda koja joj u ukupnome poretku neće puno značiti jer se odavno učvrstila na petoj poziciji. Čakovec je nakon ovoga poraza u jako teškoj situaciji, tim više što u sljedećem kolu dočekuju Zagreb.

Ivan Katalinić, trener Rijeke: Prvo poluvrijeme smo odlično odigrali i mislim da smo mogli doći i do uvjerljivijeg vodstva. U poluvremenu sam svojoj momčadi rekao kako bi trebali dati treći pogodak ako želimo osigurati pobjedu, no jednostavno nismo iskoristili prilike. Najvažnije je da smo pobijedili i čista obraza izašli iz ovog susreta.

Mladen Frančić, trener Čakovca: Rijeci četitam na zasluženoj pobjedi. Mi smo u obrani griješili i to je kvalitetna momčad Rijeke kaznila. U drugome dijelu mogli smo izjednačiti i da smo osvojili bod, mislim da ne bi bilo nepošteno. Čestitam i svome golmanu Stamenkoviću koji je odlično branio.