Navijači prekinuli derbi Olympiakosa i Panathinaikosa

Ivan Varat • ponedjeljak, 07.01.2002.

U derbiju 18. kolu talijanske lige Benetton je na gostovanju poražen od četvrtoplasirane Monte Paschi Siene (Stefanov 25) sa 83:73 što je iskoristio Skipper i izjednačio se na vrhu (oba kluba imaju omjere 15-3), a ispred Kindera sa omjerom 14-4. Mario Stojić u porazu kluba iz Trevisa sudjelovao je 19 minuta uz učinak od 3 poena (šut 1-4). Skipper (Fučka 17) je pobijedio Regio Calabriju sa 79:70, a Emilio Kovačić je igrao 8 minuta i ostvario 3 skoka, te ostao bez koša (šut 0-3).

Coop Nordest iz Trsta poražen je od Euro Roseta sa 80:60 uz 6 koševa i 4 skoka Marića, te 2 koša i 2 skoka Ružića. Vladimir Krstić u pobjedi Varesea nad Romom (88:83) sudjelovao je svih 40 minuta uz 11 koševa (šut 4-8), 5 skokova i 2 asistencije, dok je Slaven Rimac dodao 14 koševa (šut 5-8) i 2 skoka za pobjedu Milana protiv Fillattice (82:89).

Slika 1 od 1.

Real Madrid (Angulo 21) je nakon dva poraza u ACB ligi napokon ostvario pobjedu i to protiv Lleidae sa 99:83, a solidno je odigrao i Žan Tabak koji je za 19 minuta ubacio 11 poena (šut 5-6) i ostvario 8 skokova. Spomenimo da "kraljevi" u sljedećem kolu Eurolige dočekuju Zadar.

Unicaja (Abrams 18) je bez Mršića ostvarila važnu pobjedu protiv Tau Ceramice čime je zasjela na drugo mjesto španjolske ACB lige sa omjerom 12-3. Velimr Perasović je ubacio 25 poena, no to nije bilo dostatno za pobjedu Fuenlabrade nad Estudiantesom (75:86).

Veliki derbi u Grčkoj između gradskih rivala Olympiakosa i Panathinaikosa prekinut je pola minute prije kraja treće četvrtine nakon što su navijači domaćeg Olympiakosa kovanicama i uplajačima pogodili suca Voreadisa i trenera gostiju Obradovića. No po pravilima lige pobjednik je Panathinaikos rezultatom 62:52 koji je bio u trenutku prekida. Također Olympiakos će sledeće tri utakmice igarti pred praznim gledalištem. Najbolji kod pobjednika bili su Bodiroga sa 16, te Mulaomerović sa 13 poena.

U Francuskoj ASVEL je u neizvjesnoj utakmici pobijedio Le Mans 74:65, a među najzaslužnijima za pobjedu bili su Nikola Vujčić (13) i Nikola Radulović (9) odlučujućim koševima. Za Le Mans 8 poena ubacio je Sandro Nicević, a treba napomenuti da su suci čudnim kriterijima oštetili goste napunivši Nicevića i playa Rogersa osobnim pogreškama. ASVEL je vodio sredinom zadnje četvrtine i sa 18 razlike, da bi na minutu i 25 sekudni do kraja gosti došli na samo -3, no tada su ponovno svoju ulogu odigrali suci.

Igor Perica sa 17 je poena bio jedan od najboljih igrača Gravelinesa u derbiju protiv prvaka Pau Ortheza. No, to nije bilo dovoljno za pobjedu, gosti su nakon produžetaka svladali Gravelines sa 94:91. Le Havre je poražen od Strasbourg (99:84) usprkos 29 poena Dubravka Zemljića. Igor Lovrić je za Le Havre ubacio 2 poena.

U Poljskoj na vrhu su i dalje Idea Slask (koja je u pregovorima sa Arijanom Komazecom) i Prokom Trefl koji je u 16. kolu pobijedio Degustu 97:84 uz 19 koševa (šut 7-16) i 5 asistencija Josipa Vrankovića, 9 koševa i 5 asista Miličića, te 3 ubačaja Gregova. Anwil Włocławek Aleksandra Petrovića također je slavio pobjedu (Pruszków 81:70), no Henjak i Anzulović nisu nastupili.

Cibona VIP u Euroligi za nastavak natjecanja ima još samo teoretske šanse, a sljedeći protivnik "cibosima" je belgijski Oostende koji je teže nego očekivano u domaćem prvenstvu pobijedio Wevelgem 81:92. Najbolji kod pobjednika bili su Ralph Biggs sa 19 poena, Virginius Praskevicius sa 16 i 10 skokova, te Christophe Beghin (16).