Dinamo i Hajduk stigli na -6

Bernard Jurišić • subota, 30.03.2002.

Komplicira li se vrh hrvatskog nogometnog prvenstva? Donedavno nedodirljivi Zagreb još je jednom kiksao, u Vinkovcima je porazom od 2:1 nanovo zagolicao maštu navijača Dinama i Hajduka, koji su se bijelima iz Zagreba približili na zaostatak od "samo" 6 bodova. Jure Jurić i Velimir Grgić potopili su Zagrebaše, tek je prvi strijelac lige Ivica Olić uspio smanjiti u sudačkoj nadoknadi, no bodove nije uspio spasiti. S druge strane, Dinamo i Hajduk su ubilježili po tri boda.

Ništa manje zanimljivo nije ni na dnu ljestvice, a današnjim kolom najviše je izgubio dalmatinski tandem Šibenik i Zadar, porazima kod kuće. Posebno uzbudljivo bilo je u Zadru, koji se vratio iz nokauta od 0:2, ali je sve prosuo u dvije posljednje minute...

Kamen Ingrad Osijek 2:4

Novi posrtaj Zagreba znak je da će se u sljedeća kola ući s još više pozornosti, a navijači Dinama i Hajduka ponovno će dobiti prigodu za maštanje o dostizanju i prestizanju donedavno nedohvatljivih momaka iz Kranjčevićeve. Zagreb je razočarao porazom, ali i igrom u Vinkovcima, pa su domaćini ubilježili tri vrlo važna boda koja bi im na kraju mogla biti i presudna u borbi za osiguranje prvoligaškog statusa i dogodine.

"Veliki" su uspješno odradili ovo kolo, barem rezultatski. Hajduk se dugo mučio u Kostreni, stvarao i promašivao šanse, dok samo pet minuta prije kraja Hrvatin Gudelj nije postigao svoj prvi prvoligaški pogodak i ponovno Splićane ostavio u kakvim - takvim nadanjima u obranu naslova. Dinamo je bio puno uvjerljiviji, s 4 pogotka u mreži ispratili su neugodne Koprivničance. Dvostruki strijelci za "modre" bili su Silvio Marić (31. i 41.) i Dario Zahora (43. i 59.), privremenih 1:1 donio je Miljenko Kovačić u 33. minuti.

Odlična utakmica odigrana je u zadarskim Stanovima. Varaždinci su već u prvom dijelu stigli do prednosti od 2:0, preko Mumleka (7.) i Drobnea (27.), koji je odlično nadomjestio neigranje Bjelanovića u zadnjih nekoliko kola. No, Zadrani su sredinom drugog dijela potpuno preokrenuli rezultat, pogocima Zekića (46.), Pintara (51.) i Blatnjaka (70.) poveli 3:2. Varaždinci se, pak, nisu predavali, pa su novi preokret režirali oni, pogocima Kastela u 87. i Halilovića u 90. minuti odnijeli sva tri boda na sjever Hrvatske. Šibenčane je na Šubićevcu matirao samo jedan pogodak, Albanac Shkembi u 68. minuti pogodio je za tri boda Rijeke.

Marsonia se 90 minuta poigravala s potpuno nezainteresiranim Topolovčanima, koji jedva čekaju povratak u drugoligaško društvo, gdje objektivno po svim mjerilima i spadaju. Reviju pogodaka zaokružili su Martinović (5.), Bojko (39.), Mašić (50. i 90.), te Matić (82.). Bijeg iz opasne zone obavio je i Čakovec, s dva pogotka Velibora Vujića vratili su momčad Stjepana Spajića u Zagreb bez plijena.

Noćna utakmica Kamen Ingrada i Osijeka donijela je vatromet pogodaka. Nakon rezerviranog početka, Osijek je krenuo furiozno, a dvama pogocima Kamenovi igrači, oslabljeni zbog isključenog vratara, samo su ublažili rezultat. Pogađali su Pavličić (36.), Beširević (56.-11m) i Mitu (62., 66.), odnosno Perković (68.) i Bešlić (83.)