Poraz i zabrinjavajuća igra Hrvatske, pobjede Brazila i Italije

Goran Štimec, Bernard Jurišić, Davor Sajko • ponedjeljak, 03.06.2002.

Hrvatska reprezentacija poražena je u prvoj utakmici Svjetskog nogometnog prvenstva od Meksika. Tako je vrlo loše započeo put obrane bronce iz Francuske, a uz negativan rezultat, još više boli činjenica da su naši odigrali vrlo loše, beskrvno - razočaravajuće. Cuauhtemoc Blanco nam je presudio u 60. minuti s bijele točke, nakon što je sam izborio jedanaesterac prekršajem i crvenim kartonom Živkovića. Nakon ovog poraza, našima preostaje teška borba za prolazak u drugi krug i imperativi pobjede protiv Italije i Ekvadora.

Ne zaboravite: nakon utakmice, Sport Net vam uz ekskluzivan izvještaj iz minute u minutu, donosi i jedinstven multimedijalni materijal iz Niigate, od našeg novinara i fotoreportera Dražena Patarčića.

SP 2002., Skupina C, 1. kolo
Brazil Turska 2:1
SP 2002., Skupina G, 1. kolo
Hrvatska Meksiko 0:1
Italija Ekvador 2:0

U drugoj utakmici dana, Brazil je teškom mukom pobijedio čvrste Turke, koji se nisu preplašili zvučnih imena protivnika. Turci su čak došli i u vodstvo, preko Hasana Sasa u posljednjoj minuti prvog dijela, no izjednačio je Ronaldo odmah na početku nastavka. Brazilci ipak nisu pronalazili put do mreže Turaka, sve do 85. minute, kada je pogriješio turski vratar i poklonio loptu Luizau. Alpay nije imao izbora nego ga srušiti, za što je dobio i crveni karton, a mala je dilema ostala je li se prekršaj zbio unutar ili izvan šesnaesterca. Rivaldo je bio precizan sa bijele točke, a do kraja je još uspio i inscenirati novi crveni karton za Turke, nakon što ga je Hakan Ünsal pogodio loptom.

Drugi današnji susret skupine G, "naše" skupine, odigrali su Italija i Ekvador u 13:30 sati po srednjoeuropskom vremenu. Suprotno tradiciji, Italija je svoju prvu utakmicu Svjetskog prvenstva završila pobjedom i dobru igru, bez većih problema bili su bolji od debitanata iz Ekvadora - rezultatom 2:0. Strijelac oba pogotka postigao je Christian Vieri u prvom dijelu utakmice. U nastavku, Talijani su igrali taman tolikim angažmanom koliko im je bilo dovoljno za zadržavanje prednosti i ostvarivanje pobjede.