Ostali sportovi

Williamsu utrka "Andrija Mijačika" s 10,14 sekundi

Goran Pervan • ponedjeljak, 08.07.2002.

Amerikanac Bernard Williams pobjednik je utrke na 100 metara na Međunarodnom atletskom Grand Prix II mitingu Zagreb 2002 u nas poznat i po nazivu Hanžekovićev memorijal. Williams je osvojio premijernu memorijalnu utrku Andrije Mijačike istrčavši 100 metara za 10.14 sekunde, što je njegov najbolji rezultat sezone. Drugi je bio Ganac Zakari (10.16), a treći Britanac Campbell. Naš Dejan Vojnović osvojio je posljednje mjesto (osmo) s vremenom od 10.51 sekunde.

Najbolja sprinterica je Amerikanka Kelli White, koja je bila najbrža na 100 metara (11.26), tri sekunde bolje od takošer Amerikanke Inger Miller. Treća je bila Ukrajinka Pastušenko (11.43). Ria Rukavina je također bila posljednja (12.19.)

Jedna od naših najvećih nada na mitingu, bacačica kladiva Ivana Brkljačić osvojila je drugo mjesto. Svjetska juniorska prvakinja nacila je u trećoj seriji 66.54 metara, a to je Ivanin najbolji rezultat sezone. Prvo mjesto osvojila je Francuskinja Manuela Montebrun s izbačajem od 70.25 metara! Francuskinja je triput rušila rekord mitinga, a najbolji joj je hitac ukupno sedmi rezultat atletske sezone. Treća je bila Australka Eagles (66.30). Naša mlada Sanja Gavrilović također je ubilježila uspješan nastup uspjeviši dobaciti do 60.34 metara, a četiri je puta popravljala svoj rekord.

Blanka Vlašić i Nevena Lenđel podijelile su 5. mjesto u skoku u vis, sa preskočenih 1.90 m. Rekord mitinga s preskočenih 2.00 m postavile su Južnoafrikanka Hestrie Cloete i Šveđanka Kajsa Bergqvist.

Amerikanac Eric Thomas također je srušio rekord mitinga, osvojio je utrku na 400 metara s preponama (48.27), što je također sedmi rezultat ove sezone. Drugi je na cilj stigao Amerikanac Woody (48.59), a treći Japanac Tamesue (48.91). Preponaš Nino Posavec bio je posljednji, osmi, ali s osobnim rekrdom (54.20).

Najviše je u vis od atletičara skočio Kanađanin Mark Boswell - 2,27 metara. Drugi je bio Amerikanac zanimljivog prezimena Hemingway (2.24), a treći Čeh Janko s istom preskočenom visinom (2.24). Goran Subotić je bio 11. (2.05).

Utrku na 400 metara osvojila je Amerikanka LaTasha Colander - 51.21 s. Druga je bila Ruskinja Antjuh (51.66), a treća Jamajćanka Richards (51.74). Hrvatska trkačica Danijela Cvetković bila je šesta (55.97), a Tihana Sarač sedma (57.42).