Hrvatska - Mađarska: Sjajni Vićan i Đogaš

Hrvatska - Mađarska 7:7 (1:3, 4:1, 1:2, 1:1)

Hrvatska: Vićan, Burić, Volarević, Šimenc 1, Vranješ, Štritof 1, Smodlaka 1, Đogaš 3, Franković, Barač 1, Hinić, Fatović, Kobeščak
Izbornik: Zoran Roje
Mađarska: Szecsi, T. Varga, Madaras, Z. Varga, Kasás 3, Vari, G. Kiss 1, Benedek 1, Fodor, Gergely, B. Steinmetz, Molnár 1, Biros 1
Izbornik: Denes Kemenyi

Slika 1 od 1.

Prilično rani početak utakmice "iznenadio" je gledatelje, pa se tek dvjestotinjak duša okupilo na tribinama bazena u Barceloni. Svakako je to propust organizatora, jer je susret Hrvatske i Mađarske ipak zaslužio kasniji, atraktivniji termin.

Nakon prve četvrtine nije bilo odviše razloga za veselje. Vrlo brzo su Mađari poveli preko Benedeka, Šimenc zakratko izravnava rezultat, no s još dva pogotka Mađari završavaju prvi kvarat.

Zato su "dugovi" naplaćeni u drugom dijelu. Najprije je pogodak za 2:3 zabio Barač, a potom je Đogaš sjajno nadmudrio mađarsku obranu, "prišuljavši" se do Szecsija kojeg je potom i lobao, za rezultatsko poravnanje. Do poluvremena Hrvatska vodi 5:4, no nema još i igračku prednost.

Slika 2 od 2.

Treći dio pripao je Mađarima; ali sada su već razigrale i obrane. Do kraja utakmice, pala su još dva pogotka; u svaku mrežu po jedan.

Početkom Svjetskog prvenstva možemo biti zadovoljni; Mađarska je ipak izvrstan sastav. Uz neka poboljšanja u prijenosu lopte prema sidrunima, Hrvatska će, kao i na Europskom prvenstvu, ponovno moći igrati sa svakime.

Posebno poglavlje zaslužuje Frano Vićan. Obranama, ponekad i cijelim tijelom, zaustavio je mnogo mađarskih udaraca.