Angola - Urugvaj 39:14

Ivor Krapac • nedjelja, 07.12.2003.

Angolke su uspjele u očekivanom. Posljednja utakmica na Svjetskom prvenstvu donijela im je pobjedu i peto mjesto skupine B, Urugvaj je "stradao" s 39:14.

Utakmica je bila gotova nakon desetak minuta, uz 9:0 za Angolu - sve ostalo bila je samo formalnost. Urugvajke su prvi gol zabile nakon točno 12 minuta i 43 sekunde, junakinja se zove Maria Estefanell Maeso, ali to nije bio znak puno boljih vijesti. Razlika je rasla i dalje, obilježje svih utakmica u kojima je nastupila južnoamerička reprezentacija...

Ovog puta dosta dugo su se držale na petnaestak golova zaostatka, no još jednom "palo" je i okruglih 20, kod 32:12 za Angolke u 48. minuti. Možda ih je iscrpila situacija s igračicom manje na terenu, nakon dvije minute kazne za Estefanell Maeso, pa su do kraja primile još, no istina je samo jedna. Nisu bile dorasle ovom društvu - i nisu mogle bolje proći.