A-1 košarkašice: Omiš iznenadio Medveščak

Branimir Korać • ponedjeljak, 06.10.2003.

U dvije preostale utakmice prvog kola A-1 lige košarkašica, u nedjelju su obje pobjede zabilježile domaće košarkašice. Montmontaža je prema očekivanjima svladala Vidike Dalmostan, dok je Studenac iz Omiša iznenađujuće bio bolji od Medveščaka....

Zagrebačka Montmontaža je bez ikakvih problema uvjerljivo svladala ekipu Vidika Dalmostan 92:62. Do visoke pobjede domaće košarkašice Montmontaže došle su odličnom igrom u posljednjih deset minuta. To razdoblje igre dobile su uvjerljivo 33:14. Najefikasnije Montažerke bile su Salopek s 19 poena te Pehar koja je postigla 18 poena. Kod gošći prvo ime bila je Šarić s 20 poena.

U prekrasnom ambijentu pune dvorane OŠ Josipa Pupačića u Omišu, Studenac Omiš iznenadio je favorizirani Medveščak 79:77. Medvjedice su bolje otvorile susret završivši prvih deset minuta s prednošću od plus devet, ali domaće košarkašice na krilima navijača preokreću rezultat u svoju korist i dolaze do prve prvoligaške pobjede. Najefikasnije u sasatavu domaćih bile su odlična Davorka Vuković s 28 poena te Čipčić s 18 poena, a kod gošći Marina Mazić s 32 poena te Perić s 15 poena.