Vodeni sportovi

Jug - Honved: Pao favorit!

Nikola Raguž • subota, 22.11.2003.

Dubrovački Jug večeras je u prvom kolu vaterpolske Eurolige pobijedio mađarski Honved Domino 12:11. Mađari su došli u Dubrovnik ne samo kao favoriti ove utakmice, već i kao glavni favoriti za osvajanje naslova prvaka Europe. U svom sastavu imaju čak šest reprezentativaca koji su osvojili zlato na posljednjem Svjetskom prvenstvu u Barceloni. "Jugaši" su prije utakmice davali oprezne izjave u kojima su isticali isključivo snagu večerašnjeg protivnika.

Bio je to drugi susret ovih klubova ove sezone, no prvi je bio prijateljski, te Honvedov prvi tjedan priprema. Jug je taj susret dobio 12:7.

Večerašnja je utakmica bila nešto savim drugo. Krenula je žestokim tempom, jer Mađarima se nikad ne smije dopustiti da utakmicu stave pod svoju kontrolu, što obično rade kada se igra umrtvi. Honved je stalno vodio, a Jug stizao, sve do početka posljednje četvrtine, kada je "jugašima" popustila koncentracija, te su se Mađari odlijepili na dva pogotka razlike. No tada je proradilo veliko jugaško srce. Pod sjajnim taktičkim vodstvom trenera Emila Nikolića, Jug ne samo da je uspio izjednačiti, već je pogodak Mile Smodlake osam sekundi prije kraja upotpunio konačni preokret i postavio senzacionalnih 12:11 za Dubrovčane.

Slika 1 od 1.

Jug je, osim u spomenutom početku četvrte četvrtine, bio veoma koncentriran, iskoristivši osam od jedanaest situacija s igračem više. Niti jedan se igrač ne može izdvojiti kod Juga, jer je ovo uistinu bila pobjeda čitavog kolektiva i dokaz da je Jug tradicionalno opasan, dok je kod gostiju najbolji bio ljevoruki mađarski reprezentativac Gergely Kiss.

Utakmica karakterizira i povratak dubrovačke publike na bazen u Gruž, koja se pojavila u broju od oko 3.000 i sjajno bodrila svoje ljubimce. Dubrovački ih ponos nije iznevjerio!