Osijek - Dinamo: Remi nakon velike borbe

Vedran Stilin • nedjelja, 07.11.2004.

Slika 3 od 3.

U susretu 14. kola 1. HNL Ožujsko Osijek je na Gradskom vrtu dočekao Dinamo, koji je nakon sjajne predstave u četvrtak u Kupu UEFA protiv Beverena danas odigrao solidnu utakmicu u kojoj je vrlo lako mogao ostati i bez tog jednog, na kraju osvojenog boda. 8.000 vatrenih navijača su prisustvovali odličnom susretu punom borbe i odličnih poteza.

Početak susreta je protekao u dominaciji Dinama, ali su prilike bile pred Vasiljevim golom. Prvo su u trećoj minuti domaći tražili jedanaesterac nakon što je Jukić pao u kaznenom prostoru, a nekoliko minuta kasnije je Vratović imao dvije dobre poluprilike. Nastavak je pružio bolju igru Osječana koji su visoko od svojih vrata držali Dinamove napadače Zahoru i Da Silvu. Igrala se 26. minuta kada su domaćini imali sjajnu priliku nakon ubačaja Dedaja s desne strane, ali Vasilj je uspio malo skrenuti loptu koju Jukić nije dobro zahvatio pa je Ješe stigao intervenirati prije nego završi u golu.

Slika 1 od 1.

U 33. minuti je Dinamov kapetan Kranjčar odigrao jedan od rijetkih dobrih poteza na ovom susretu, kada je odlično uposlio Agić koji s lijeve strane nabacuje Da Silvi, ali atraktivni udarac je uspio obraniti vratar Skender. Dvije minute kasnije nakon slobodnog udarca Jukića s 25 metara Vasilj kratko odbija što kažnjava Primorac i prebacuje Dinamovog vratara za 1:0. Do kraja poluvremena se igralo oko sredine terena, tako da se na odmor otišlo s domaćom prednosti.

U nastavku je Dinamo krenuo puno agresivnije, te je bivši Osječanin Buljat u 49. minuti neprecizno pucao preko vrata Skendera. Igrala se 52. minuta kada je Da Silva sjajno uposlio Zahoru, koji je neprecizan s lijeve strane. Samo minutu kasnije Zahora sam izlazi pred osječkog vratara i uspijeva ga predriblati, ali lopta mu bježi s noge i nogometaši Osijeka uspijevaju izbaciti loptu. Tada iz igre izlazi danas blijedi Kranjčar, a njegovo mjesto upotpunjava Štrok.

Slika 2 od 2.

Osijek se zadovoljio minimalnim vodstvom te je izvadio oba svoja napadača, a uveo dva defenzivnije orijentirana igrača. Dinamo je to iskoristio u 74. minuti kada je nakon ubačaja Bošnjaka s lijeve strane Zahora pogodio prečku, ali se lopta odbila na glavu novog reprezentativca Da Silve koji vraća stvari na početak.

Do kraja se igralo otvoreno na obje strane, a najbolju priliku je imao Osijek u 88. minuti kada je Dedaj u mat-poziciju gurnuo Mišića, ali je Vasilj sjajno intervenirao. Mladi 17-godišnji Tadića je nakon odličnog nastupa u Zadru i danas mogao biti strijelac za pobjedu Osijeka, ali je njegov trud i zalaganje ostalo neokrunjeno . U sudačkoj nadoknadi je nakon nedosuđenog jedanaesterca isključen s klupe trener Osijeka Čordaš koji je bio izrazito nezadovoljan današnjim suđenjem Ivana Bebeka.