Real slavio u Malagi

Branimir Korać • nedjelja, 07.11.2004.

Madridski Real uspješno je prošao gostovanje kod Lekine Malaga. Kraljevski klub slavio je 2:0. Deseto kolo nije dinijelo bolje dane za Valenciju. Španjolski predstavnik u Ligi prvaka ponovo je poraženm ovaj put kod Getafea 1:0...

Slika 2 od 3.

Real je na putu dobre forme. Danas je bez problema slavio protiv Malage 2:0 pogocima Figa i Owena. U posljednje vrijeme sve više impresionira igra Michaela Owena koji na gotovo svakoj utakmici postigne barem jedan pogodak. Ivan Leko odradio je svih 90 minuta za domaćina.

Racing je u Santanderu ugostio slabu Numanciju i slavio 2:0. Pogotke za domaćina postigli su Moran i Guerrero.

Odličnu utakmicu odigrao je Espanyol u San Sebastianu i slavio 2:0. Oba pogotka za goste postigao je Rodriguez i tako gurnuo domaćina još više prema dnu ljestvice.

Sevilla je nespretno ispustila dva boda protiv Mallorce. Kao domaćin, Sevilla je povela 1:0 u 71. minuti preko Lopeza, nakon što je dugo lomila otpor žilave Mallorce. Goste je po prvi puta vodio Hector Cuper. Izjednačujući pogodak za konačnih 1:1 došao je u 78. minuti nakon nespretne reakcije domaćeg igrača Baptiste.

Slika 1 od 1.

Valencia je ponovo poražena. Loši rezultati "Šišmiša" nisu nikakva novost, ali poraz kod slabog Getafea mogao bi podići pravu buru u Valenciji. Jedini pogodak na susretu postigao je Michel u 18. minuti.

Levante je pobjedom nad Athleticom iz Bilbaoa skočio na treće mjesto. Jedini strijelac bio je Jesule u 67. minuti susreta.

Villarreal je ubilježio uvjerljivu pobjedu u susretu s Osasunom slavivši 3:0. Dva pogotka postigao je Riquelme, a jedan Rodriguez.

U posljednjem susretu današnjeg programa Zaragoza je odnijela bod iz Madrida odigravši s Atleticom 1:1. Gosti su poveli već u drugoj minuti pogotkom Savija, a bod Atleticu donio je Salva Ballesta u 81. minuti.

REZULTATI DESETOG KOLA: Racing - Numancia 2:0, Malaga - Real (M) 0:2, Real (S) - Espanyol 0:2, Sevilla - Mallorca 1:1, Getafe - Valencia 1:0, Levante - Athletic 1:0, Villarreal - Osasuna 3:0, Atletico - Zaragoza 1:1.