Bosna bez problema kroz Domžale

Branimir Korać, Avdo Aždajić • subota, 29.01.2005.

Nije bilo iznenađenja u Domžalama. Kvalitetnija momčad Bosne slavila je protiv oslabljenog Heliosa 90:73. Briljirali su Bajramović i Williams, dvojica ponajboljih igrača Bosne ove sezone...

20. kolo Goodyear lige - Domžale, 29. 1. 2005.
KK Helios Domžale - KK Bosna ASA BHT 73:90
Po četvrtinama: 22:28, 22:18, 12:21, 17:23
Gledatelja: 1500.

HELIOS DOMŽALE: Ambrož, Janža 8, Zalokar 2, Dimnik 2, Grum 15, Bajramlić, Turk, Obreza, Laškevič 14, Žerak 2, Blaževski 15, Lobrek 15.

Bosna ASA BHT: Marković 11, Kovačević 2, Parežanin 13, Kadić 2, Bavčić, Zimić, Delibašić, Bukva, Bajramović 27, Fenn 12, Williams 23.

Snijegom okovane Domžale bile su domaćin susreta domaćeg Heliosa i Bosne iz Sarajeva u 20. kolu Goodyear lige. Obje momčadi imale su velikih problema s ozljedama ključnih igrača, pa su liječnici i fizioterapeuti "sastavljali" prve petorke. Domaći nisu mogli računati na Juru Močnika i Sanela Bajramlića zbog lakših ozljeda, dok se Kristijan Ercegović nije potpuno oporavio od stare ozljede.

Slika 1 od 2.

Kod Bosne slična situacija - motor ekipe, branič Tomović ostao je u Sarajevu i prema prvim prognozama s parketa će biti odsutan najmanje tri tjedna. Bajramović je obnovio ozljedu članka, dok je Williams ozlijedio koljeno. Interesantan je podatak da su sva trojica igrača "stradala" u četvrtak na večernjem treningu.

Utakmicu bolje otvaraju "studenti" iz Sarajeva, koji preko Williamsa (23 poena, šest skokova) i Parežanina (13 poena, sedam asistencija) potpuno kontroliraju utakmicu te brzim tranzicijama prave kaos u domaćim redovima. Helios uzvraća preko raspoloženog Gruma (15 poena, dva skoka i dvije asistencije) te Laškeviča (14 poena, sedam skokova) za konačnih 22:28 na kraju prve četvrtine.

U nastavku gledamo ofanzivu domaćih igrača koji su nekoliko puta zaprijetili gostima iz Sarajeva, a najkonkretnije tri minute prije kraja treće četvrtine kada prednost gostiju iznosi samo +6 (50:56). Posebno treba istaknuti da su domaći igrači odlično zaustavili Nenada Markovića, na kojem se izmjenilo čak šest braniča. Bosna u nastavku prebacuje u "petu brzinu", postavlja dosta agresivnu obranu te brzim kontrama razbija domaćina serijom 6:0.

Pet minuta prije kraja Sarajlije imaju nedostižnih +18, pa trener Bajramović u kombinaciji s mladim snagama rutinski završava susret za nova dva boda na kontu "studenata" i konačnih 73:90. U pobjedi Bosne posebno su se istakli Williams i Bajramović koji su igrali ozlijeđeni, ali i Parežanin koji je zajedno sa Markovićem nadomjestio ozlijeđenog Tomovića. Kod Heliosa bolji od ostalih Grum, Laškevič, Blaževski i Lobrek, ali nedovoljni za novi trijumf Heliosa.

U Širokom Brijegu gostovala je Crvena zvezda i nastavila niz dobrih rezultata. Nakon pobjeda protiv Union Olimpije i Cibone VIP, Zvezda je slavila i protiv Širokog 80:65. Andrew Wiszniewski s 15 poena predvodio je Beograđane dok je kod domaćina najefikasniji bio Jasmin Perković s 19 poena.