Olimpiji triler, poraz Zadra, pobijedio Split

Branimir Korać • subota, 29.01.2005.

Sjajna utakmica u Draženovom domu! Tri produžetka, 55 minuta velike borbe i na kraju pobjeda Union Olimpije 118:115. Zadrani su također upisali poraz. Također u neizvjesnoj završnici Hemofarm je u Vršcu slavio 85:84 i preuzeo vodeću poziciju na ljestvici...

Slika 1 od 1.

Cibona je ubilježila i treći ovosezonski poraz nakon što je morala igrati produžetke. U infarktnoj utakmici u Domu Dražena Petrovića Cibosi su poraženi nakon čak tri produžetka 118:115. Nakon 40 minuta igre rezultat je glasio 74:74, a u produžecima, u pravoj reviji trica s obje strane, uspješniji su Ljubljančani koji zasluženo slave. Pobjedu Olimpiji donijela je mirna ruka Darrena McLintona u posljednjim trenucima susreta, igrača koji je pokazao mirnoću i preciznost s linije slobodnih bacanja. Četvrti produžetak Cibosima umalo je donio Andrej Štimac, ali je njegov šut za tricu i poravnanje bio neprecizan.

Zadrani su propustili veliku priliku za pobjedu u susretu protiv Hemofarma. Na gostovanju u Vršcu Zadrani su poraženi pomalo nespretno 85:84. U nekoliko navrata Zadar je mogao riješiti utakmicu u svoju korist, ali u posljednjim trenucima susreta ruka je zadrhtala na liniji slobodnih bacanja i domaćin uzima ponuđeno. U posljednjim trenucima susreta Kyle Hill šutira tricu za pobjedu, ali nije precizan i domaćin slavi i preuzima vodstvo na ljestvici.

Veliku pobjedu ubilježio je Split CO na svom parketu protiv Budućnosti. Splićani su bez Ukića, Rančića, Novosela i Perića svladali Budućnost 89:77. U takvoj situaciji odgovornost su preuzeli Kedžo, Oršulić i Pašalić i donijeli Splićanima pobjedu.

Zagreb je napravio Šibenci ono što je njemu Helios učinio u prošlom kolu. Vratio se iz poraza i u posljednjim trenucima došao do pobjede 76:75. Cijelim tijekom susreta Šibenčani su bili bolji protivnik i imali prednost, ali u samoj završnici tricom im je presudio Joško Garma.

Slika 2 od 2.

U 38. minuti Šibenka tricom Srđana Helbicha dolazi u prednost 73:65 i čini se kako je susret riješen. Kod tog rezultata Šibenčani imaju i napad, ali Zoran Huljev u dva navrata ne uspijeva odvesti Šibenku na plus deset. To kažnjava Marko Tomas koji tricom smanjuje na 73:68. U narednom napadu Dwayne Broyles podiže na 75:68 i to su bili posljednji poeni domaćina. Nikola Garma, Marko Tomas i Joško Garma preokreću rezultat i donose veliko slavlje Zagrebašima koji se osvećuju Šibenci za poraz u Trnskom u prvom dijelu prvenstva.

Najbolji kod Zagreba Marko Tomas s 28 poena (pet trica) i Dževad Alihodžić sa 14 poena i osam skokova. Šibenku su predvodili Broyles s 22 poena i pet skokova te Frano Čolak sa 16 poena i sedam skokova.