Impresivni nastupi Ljubičića i Ančića

Igor Jurišić • srijeda, 18.01.2006.

Naš najbolji teniski dvojac nastavlja s impresivnim nastupima na prvom Grand Slamu sezone. U susretu drugog kola Ivan Ljubičić je protutnjao kraj Nijemca Philippa Kohlschreibera, dok je Mario Ančić lakoćom svladao Čeha Jana Hernycha...

Slika 1 od 1.

Ljubi je trebalo malo vremena da se zagrije na "radnu temperaturu". Ivan na početku rano gubi svoj servis, no već u sljedećem gemu uzvraća Nijemcu i vraća stvari na svoje mjesto. Igrači su uz manje probleme držali svoje servise do 6:5 za Ivana, kada naš igrač radi još jedan break i uzima prvi set rezultatom 7:5.

U drugom setu smo vidjeli niz od, za muški tenis neuobičajenih, tri breaka za redom. Prvo je Ivan uzeo Kohlschreiberov servis da bi Nijemac odmah u sljedećem gemu uzvratio. Njegovo slavlje nije bilo dugog vijeka budući da u sljedećem gemu gubi svoj servis nakon što je imao 40:15. Nakon tog breaka Ivan je bio nezaustavljiv. Do kraja seta čvrsto drži svoj servis, uz još jedan break u osmom gemu za konačnih 6:2 u drugom setu.

Slika 2 od 3.

U trećem setu postojao je samo jedan igrač na terenu. Ivan je uz dva breaka odjurio na 5:0 i tu je priči bio kraj. Nijemac je uspio još uzeti jedan počasni gem za konačnih 7:5, 6:2, 6:1 za našeg tenisača.

Ništa manje impresivan nije bio ni Mario Ančić. On je svoj dvoboj otvorio sa nestvarnih 5:0. U prvom setu Hernych je izgledao kao promatrač, a ne kao ozbiljni sudionik meča i taj set Mario dobiva sa uvjerljivih 6:1.

Početak drugog seta nije ništa bolje izgledao za Čeha. Mario brzo dolazi do dvije break lopte, no ovaj put se Hernych uspio izvući i povesti 1:0. U nastavku seta Mario je imao ukupno sedam break prilika, no set je osigurao tek u devetoj igri i to kad je preokrenuo Hernychovih 40:15. Nakon breaka Mario je sigurno zadržao svoj servis gem za 6:4 u drugom setu.

Marijeva dominacija nastavila se i u trećem setu. Pri rezultatu 1:1 u gemovima, Mario fenomenalnim poenom na mreži dolazi do break prilike koju odmah koristi i stvara kapitalnu prednost u trećem setu. Tu prednost nije ispuštao do kraja i sigurnim servisima odlazi do konačnih 6:1, 6:4, 6:4. Koliko je Mario bio uvjerljiv na servisu dovoljno govori podatak da Čeh nije u cijelom meču imao niti jednu break priliku.

Australian Open, 18.1.2006., drugo kolo:
Ivan Ljubičić (Hrvatska, 7) - Philipp Kohlschreiber (Njemačka) 7:5, 6:2, 6:1, Marcos Baghdatis (Cipar) - Radek Stepanek (Češka, 17) 6:4, 6:3, 3:6, 0:6, 7:5, David Ferrer (Španjolska) - Danielle Bracciali (Italija) 6:4, 6:4, 5:7(5), 6:2, Gaston Gaudio (Argentina, 8) - Lars Burgsmuller (Njemačka) 6:3, 6:2, 6:3, Fabrice Santoro (Francuska) - Andrei Pavel (Rumunjska) 6:4, 6:1, 6:4, Mario Ančić (Hrvatska, 18) - Jan Hernych (Česka) 6:1, 6:4, 6:4, Roddick (SAD, 2) - Moodie (Južna Afrika) 7:5, 6:3, 6:2, Blake (SAD, 20) - Faurel (Francuska) 2:6, 6:1, 6:4, 6:3, Simon (Francuska) - Berdych (Češka, 19) 6:3, 6:2, 4:6, 6:2, Gremelmayr (Njemačka) - Ginepri (SAD, 13) 2:6, 5:7, 6:4, 6:3, 6:3, Lopez (Španjolska, 31) - Muller (Luksemburg) 6:2, 6:4, 6:7(6), 6:4, Nieminen (Finska, 26) - Wang (Tajvan) 6:2, 7:6(3), 6:2, Benneteau (Francuska) - Garcia Lopez (Španjolska) 6:4, 7:6(3), 6:1.