Kostanić razbila Ondraskovu, Šprem na tragu prave forme

Igor Jurišić • srijeda, 18.01.2006.

Jelena Kostanić nastavila je s odličnim igrama s početka sezone. U susretu drugog kola Australian Opena, Jelena se lakoćom obračunala s Čehinjom Ondraškovom. Naša druga predstavnica Karolina Šprem pružila je odličan otpor prvoj igračici svijeta...

Jeleni je trebalo samo 58 minuta za okončanje meča s Ondraškovom. U prvom setu se Čehinja držala samo do 1:1, a onda Jelena bježi na 4:1. Ondraškova samo nakratko prekida seriju naše igračice gemom za 4:2, no sljedeća dva gema osvaja Kostanić i prvi set arhivira rezultatom 6:2.

Slika 1 od 1.

U drugom setu još uvjerljivija igra naše igračice. Do kraja meča Ondraškovoj je prepustila samo jedan gem za konačnih 6:2, 6:1. Ovo je prva Jelenina pobjeda u međusobnim susretima s Ondraškovom. U prethodna dva, slavila je česka igračica.

Naša najbolje rangirana tenisačica Karolina Šprem nije se uspjela plasirati u treće kolo. Ipak, u porazu od prve nositeljice turnira Karolina je prikazala igru koja nam daje za pravo nadati se povratku u "staru" formu. Dobar dio meča držala je Davenport u neizvjesnosti, a prvi set je lako mogao otići na njenu stranu. Pri rezultatu 5:4, bila je na dva poena od prvog seta na servisu Davenport, a potom je šansu imala u tie breaku, u kojem je propustila vodstvo od 3:1 i servis. Nažalost, jedna dvostruka greška bila je dovoljna da Amerikanka preuzme kontrolu i prvi set dobije rezultatom 7:6.

U drugom setu Karolina se držala do 3:2 za Davenport, kada gubi servis i tu je priči kraj. Do kraja seta Davenport bez većih problema drži svoj servis i slavi s konačnih 7:6, 6:3. Ovo je bio četvrti međusobni dvoboj Šprem i Davenport i četvrta pobjeda Amerikanke. No Karolina je u ovom dvoboju pokazala daleko više nego u preostala tri i nadamo se da će s ovakvim igrama nastaviti i u narednim turnirima.

Australian Open, 18.1.2006., drugo kolo:
Davenport (SAD, 1) - Šprem (Hrvatska) 7:6(4), 6:3, Olga Savchuk (Ukrajina) - Jelena Janković (SiCG, 23) 6:3, 6:4, Elena Vesnina (Rusija) - Julia Schruff (Njemačka) 6:0, 7:5, Marina Santangelo (Italija) - Katarina Srebotnik (Slovenija) 7:6(5), 5:7, 6:3, Jelena Kostanić (Hrvatska) - Zuzana Ondraškova (Češka) 6:2, 6:1, Henin-Hardenne (Belgija, 8) - Sromova (Češka) 7:6(2), 6:1, S.Williams (SAD, 13) - Pin (Francuska) 6:3, 6:1, Hantuchova (Slovačka, 17) - Amanmuradova (Uzbekistan) 6:4, 6:1, Ruano Pascual (Francuska) - Lihovčeva (Rusija, 18) 6:4, 6:4, Petrova (Rusija, 6) - Mueller (Njemačka) 6:4, 6:1, Kuznjecova (Rusija, 14) - Parra Santonja (Španjolska) 6:2, 6:7(3), 6:2, Granville (SAD) - Pironkova (Bugarska) 7:5, 6:2, Camerin (Italija) - Bičkova (Rusija) 4:6, 7:6(7), 6:2, Kiriljenko (Rusija, 25) - Voskoboeva (Rusija) 7:6(1), 6:4, Razzano (Francuska) - Martinez Granados (Španjolska) 7:6(3), 6:3.