SiCG - Hrvatska (U-21): Vučinić donio veliku prednost

Bernard Jurišić • subota, 12.11.2005.

Mlada hrvatska reprezentacija propustila je veliku prigodu već nakon prvih 90 minuta osigurati dobar rezultat za uzvrat u Velikoj Gorici. Prava je šteta što nakon dominantne pozicije u prvih 45 minuta i čak dva igrača više u posljednjih 15, naša momčad na uzvrat odlazi sa zaostatkom od 1:3.

Slika 2 od 2.

Vezane vijesti

SiCG je došla u vodstvo već prilikom prvog prelaska na našu polovicu, u 3. minuti. Iznenadni ubačaj Jankovića s desnog boka u sredini je dočekao spremni Vučinić, koji trzajem glavom podiže beogradske tribine na noge za 1:0.

Tragedija ove situacije je da je Hrvatska kontrolirala loptu i igru od prve minute, a domaćini su u prvih dvadesetak minuta tek 2-3 puta prešli centar. Naši su izgledali kao momčad "s glavom i repom", ali prednost je od samog početka otišla na stranu domaćina.

Da Silva je u 8. minuti "izvozao" lijevi bok domaće momčadi i ubacio za Lakića u sredinu, no vratar Stojković odlično reagira. Drugu opasnost za domaćine kreirao je u 14. minuti ubačajem Tošić, Vranjić odbija na udarac Jankoviću, koji puca visoko preko gola.

Energični i opasni Modrić prijeti udarcem u 17. minuti, a kapetan je začeo i akciju nakon koje je naša momčad došla do izjednačenja.

Modrić je s ruba šesnaesterca proigrao utrčalog Vukojevića koji pronalazi Da Silvu u sredini, a najbolji hrvatski napadač lako poentira za 1:1.

Slika 3 od 3.

Naši su nastavili s vrlo organiziranom igrom i dominantno su čuvali loptu, ne dozvoljavajući domaćinima nikakve veće prijetnje. U 29. minuti nakon kontre naših, Modrić ostavlja loptu na udarac Marčiću, koji puca ravno u vratara SiCG.

U 39. minuti Vukčević ubacuje loptu na glavu Vučinića, koji na prvoj vratnici puca neprecizno. Poluvrijeme zaključuje Ćorluka pokušajem glavom nakon ubačaja Modrića iz slobodnog udarca, no stoper Dinama bio je neprecizan.

U drugi dio naši su izašli kao potpuno druga momčad. Nedostatak snage i ideje koja je krasila igru Hrvatske u prvom dijelu potpuno je nestala. Doduše, drugi dio otvorilo je lijepo proigravanje Modrića za zakašnjelog Lakića, no ubrzo su konce igre preuzeli domaćini.

Vučinić je najprije priprijetio u 49. minuti, zatim u sljedećem napadu propustio prigodu utakmice - visoko pucajući u situaciji kad je izbio sam ispred Vranjića.

Iz trominutnog pritiska pred našim šesnaestercem, u 51. minuti rodilo se novo vodstvo SiCG. Krasić je oštrim startom oduzeo loptu Vrdoljaku na 20 metara od naših vrata, poslužio Vučinića u šesnaestercu, koji treću prigodu nije propustio - 2:1.

Slika 1 od 1.

Naša klupa negodovala je zbog toga što sudac Stuchlik start Krasića nije okarakterizirao prekršajem, no Austrijanac je umjesto toga poslao Aljošu Asanovića na tribine. Hrvatska je do kraja susreta ostala i bez drugog izbornika!

U 60. minuti Janković prekršajem zaustavlja Vukojevića na centru i onda reagira baš onako kako je najavio i trener Okuka - "balkanski". Nabio je loptu s mjesta prekršaja, zaradio drugi žuti karton i isključenje.

No, naši nisu znali iskoristiti brojčanu prednost. Dapače, u 69. minuti Krasić još jednom upošljava Vučinića, koji s lijeve strane ulazi u šesnaesterac i lijevom nogom pogađa suprotni kut za svoj hat-trick i 3:1.

U 73. minuti Vučinić u kontri ostavlja loptu Lazoviću, no udarac kapetana SiCG Vranjić zaustavlja. Tri minute kasnije, Lazović žestoko ulazi u noge Vrdoljaka, zaslužuje drugi žuti karton, a domaća reprezentacija ostaje s 9 igrača na terenu.

No, naši više nisu imali ni snage, ni strpljenja, a ni znanja materijalizirati brojčanu prednnost. Pokušao je Modrić sa 16 metara u 85. minuti, Da Silva u 90. minuti glavom i Vukojević u prvoj minuti sudačke nadoknade bombom s 25 metara, no vratar Stojković bez većih problema ukrotio je te pokušaje.

Srbija i Crna Gora tako će u Veliku Goricu doputovati sa značajnom prednošću od dva pogotka, ali i bez kartoniranih Jankovića, Lazovića, Krasića i Vukčevića.