Perasović srušio Žalgiris, velika večer Prkačina i Žižića

Bernard Jurišić • četvrtak, 05.01.2006.

Tau Ceramica, trenera Velimira Perasovića i razigravača Roka Ukića, uvjerljivom je pobjedom skinula Žalgiris s čela ljestvice skupine A. Pobjedi se radovao i Nikola Vujčić, a dobre igre Nikše Prkačina i Andrije Žižića ostale su bez nagrade...

Slika 2 od 3.

Tau Ceramica je vrlo uvjerljivo nadvladala Žalgiris, pobijedivši ga u sve četiri četvrtine.

S konačnih 94:73, španjolska momčad zasjela je na vrh ljestvice u skupini A, sa 6 pobjeda u 9 kola.

Tau je predvodio Luis Scola s 19 poena i 9 skokova, Prigoni je razigrao momčad s 10 asistencija. Roko Ukić igrao je 17 minuta, ubacio 5 poena, uz 1 skok i 2 asistencije.

U dvoboju ponajboljih hrvatskih centara, Nikola Vujčić slavio je protiv Andrije Žižića 101:95.

Maccabi je od početka stekao prednost, koju je održavao tijekom svih 40 minuta.

Prvaci Europe još su jednom pokazali da su sposobni bilo komu "uvaliti" više poena nego što mogu primiti.

Slika 1 od 2.

Ozljedom oslabljeni Vujčić ipak je zaigrao, u 32 minute na parketu imao je 6 ubačaja, 9 skokova i 5 asistencija.

S druge strane, Žižić je bio najbolji igrač svoje momčadi, s 23 poena i 9 skokova. Kuriozitet je da je čak 17 od 23 poena postigao iz slobodnih bacanja, uz opasku da ni jedno jedino nije promašio!

Climamio Jasmina Repeše poražen je kod AEK-a 82:75, a za grčku momčad Slaven Rimac ubacio je 8 poena, uz 3 skoka.

Igrač utakmice bio je AEK-ov Pelekanos s 19 poena, 8 skokova, 5 asistencija i čak 7 osvojenih lopti.

Kod Repešine momčadi, samo je Bečirovič bio raspoložen (24 poena). Dalibor Bagarić je za 19 minuta ubacio 5 poena i imao 4 skoka.

Slika 3 od 4.

Barcelona je teškom mukom nadvladala Efes Pilsen (79:74), a ključ pobjede bila je serija od 12:0 u finišu posljednje četvrtine.

Turska momčad je imala prednost 63:68, četiri minute prije kraja. No, domaćini spomenutom serijom dolaze do 75:68 i osiguravaju pobjedu.

Najbolji kod pobjednika bio je Kakiouzis s 23 poena i 9 skokova.

Kod Efesa, Prkačin je bio najbolji, s 25 poena i 9 skokova, Marko Popović je dodao 9 poena i 3 asistencije.

Benetton je teže od očekivanja pobijedio Strasbourg (83:78), uz 23 poena Nicholasa, te 20 poena, 5 skokova i 4 osvojene lopte Bargnanija.