Žižić MVP devetog kola Eurolige

Branimir Korać • petak, 06.01.2006.

Najučinkovitiji igrač devetog kola Eurolige bio je Olympiakosov centar i hrvatski reprezentativac Andrija Žižić. "Žiža" je u jednoj od najboljih utakmica karijere srušio i rekord Eurolige po broju uzastopno ubačenih slobodnih bacanja u jednoj utakmici...

Playmaker: Willie Solomon

Petorku devetog kola razigrava Maccabijev playmaker Willie Solomon. Solomonu idu najveće zasluge za pobjedu Maccabija protiv Olympiakosa 101:95. U vrlo izjednačenoj utakmici Solomon je u završnici iskočio i osigurao pobjedu domaćinu, a susret je završio s 28 poena (11/16) i sedam asistencija. U duetu sa Shasonom u posljednjoj četvrtini držao je Maccabi na sigurnoj prednosti, a stavio je i točku na i polaganjem za 101:93.

Bek šuter: Mikhalis Pelekanos

AEK-ov šuter Mikhalis Pelekanos protiv Climamija je odigrao utakmicu sezone. AEK je ubilježio pobjedu 82:75, a Pelekanos je bio prvo ime susreta s 19 poena (7/11), osam skokova, sedam ukradenih lopti i pet asistencija. Cijelim tijekom susreta odigrao je odlično. I u posljednjim trenucima kada je Climamio opasno prijetio, a Pelekanos je iskočio i odveo Grke na plus sedam i donio im mirnu završnicu.

Krilo: Artur Drozdov

Slika 1 od 1.

Kao i Pelekanos i Drozdov je u ovom kolu odigrao utakmicu sezone. Ukrajinski reprezentativac odveo je Pau Orthez do senzacionalne pobjede u Madridu kod Reala 83:79. I kada je Real bježao na deset poena prednosti, Drozdov je ubacivao trice i vraćao Pau u igru. Upravo njegovom tricom Pau Orthez je i po prvi put poveo u posljednjoj četvrtini. Susret je završio s 21 poenom i šutom za tri poena 6/7. Tome je dodao i pet skokova i tri blokade.

Krilni centar: Dejan Milojević

Kada igra Milojević Partizan ima šanse, bez njegovog doprinosa, nema nikakve šanse protiv kvalitetnijih europskih momčadi. Upravo odlični krilni centar odigrao je briljantnu utakmicu protiv Pau Ortheza i odveo Partizan do druge eurologaške pobjede. U 35 minuta ubacio je 24 poena uz 11 skokova i ono što je možda i najvažnije čak 14 izborenih prekršaja.

Centar: Andrija Žižić

"Žiža" je ipak prvo ime ove priče. Sjajna utakmica protiv Maccabija donijela mu je titulu MVP-a kola. Maccabijeva unutarnja linija jednostavno nije imala rješenja za Žižića koji im je ubacio 23 poena uz devet skokova i izborio deset prekršaja. S linije slobodnih bacanja bio je nepogrešiv, šutirao je 17/17. Nakon odličnih igara u posljednje vrijeme apsolutno je jasno kako se Žižić potpuno prilagodio Olympiakosu gdje sve češće postaje ključan igrač. U Barceloni sigurno ne gledaju s puno zadovoljstva igre našeg reprezentativca...