Vodeni sportovi

Posillipo bolji od Mađara, Mladost u okršaj sa Spandauom

Igor Dragozetić • srijeda, 15.02.2006.

U susretu 5. kola, skupine A, Eurolige talijanski Posillipo svladao je mađarskog prvaka Domino BHSE rezultatom 9:8. Talijani su odlično odigrali prve tri četvrtine nakon kojih su imali prednost 9:4. Mađari su se pokušali vratiti u posljednjoj fazi susreta no najviše što su uspjeli napraviti bio je gol zaostatka.

Ovom pobjedom talijanski predstavnik potvrdio je nastup u četvrt-finalu Eurolige dok Domino čeka zadnje kolo u kojem će ugostiti zagrebačku Mladost. Ukoliko Žapci žele prolaz dalje moraju prvu u ovome kolu pobijediti Spandau na gostovanju u Berlinu, a zatim u Budimpešti direktno odlučiti drugog putnika u četvrtinu finala. Kako bi se što spremniji otišli u Berlin, Mladostaši su posljednjih nekoliko dana angažirali mađarski prvoligaški klub Eger za sparing partnera.

Odigrani su i prvi susreti 5. kola skupina C i D. Savona je bila bolja od Partizana 12:9, dok je Pro Recco pobjedom nad Šturmom osigurao plasman među 8 najboljih.

Prvi susret polufinala LEN Kupa odigrali su Brescia i Dinamo Moskva. Rusi su slavili na gostovanju 11:8.