Marseille - Jug CO: Potvrđena viza za četvrtinu finala

Marseille - Jug CO 7-11 (4-5, 2-3, 1-2, 0-1)

Suci: Teule (Španjolska), Naumov (Rusija)
Marseille: Garsau, Nizny 1, Jablonski, Tromler 3, Favry, Janovic 2, Cipov, Vernoux, Bodegas, Bruyere, J Nastran, Armengaud, Audon 1.
Trener: Armand Mikaelian
Jug CO: Volarević, Komadina 2, Bošković 2, Računica 1, Krzić 1, Smodlaka 1, Marković 1, Bušlje, Karać 1, Dobud, Drobac, Joković 1, Car.
Trener: Emil Nikolić.

Momčad dubrovačkog Juga pobjednički je zaključila nastup u Marseillu. Iako nije bilo većih rezultatskih odmaka izabranici Emila Nikolića igrali su sigurno te njihova pobjeda niti u jednom trenutku nije došla u pitanje.

Početak susreta protekao je u otvorenoj igri u kojoj su glavnu riječ vodili napadači dok su obrane uglavnom statirale. Rezultat toga je i devet postignutih golova u prvoj četvrtini. Druga dionica bila je i druga priča. Jug zatvara prolaze prema golu, te na poluvrijeme odlazi s dva pogotka prednosti (8:6).

Rutiniranom igrom dubrovački klub odradio je i druge dvije četvrtine pobijedivši u svakoj s golom prednosti te je na kraju semafor pokazivao 7:11 što je ujedno značilo i potvrdu nastupa Juga u četvrtini finala Eurolige. Jedina preostala nepoznanica jest s koje pozicije će naši predstavnici u daljnji krug natjecanja. Hoće li biti prvi ili drugi znati će se nakon zadnjeg kola u sklopu kojeg Jug gostuje kod Olympiakosa, dok drugoplsirani Vasas putuje u Marseille.