Vodeni sportovi

Mladost potopila Spandau, Jug CO nezaustavljiv

Igor Dragozetić • subota, 18.02.2006.

U petome kolu Eurolige obje su hrvatske momčadi gostovale i s gostovanja se vratile s maksimalnim učinkom. Mladost je pobijedila u Berlinu, dok je Jug bio bolji od Marseilla...

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti uspješno su odradili gostovanje u Berlinu. Prve dvije četvrtine dvoboja prolaze u izjednačenoj igri u kojoj su Žapci uspjeli doći do dva pogotka prednosti (4:6). No prava predstava Mladostaša tek je slijedila u završnici kada čine seriju 9:3 te slave krajnjim rezultatom 15:7

U skupini B Vasas i Olympiakos su odigrali neriješeno 9:9, dok je Barceloneta pred svojom publikom pobijedila Jadran iz Herceg Novog s 11:9.

U drugom susretu polufinala Len Kupa ruski Sintez je bez poteškoća svladao mađarski FTC 12:6.

U posljednjem susretu 5. kola Eurolige Jug je bio uspješniji od Marseilla. Kvaliteta Dubrovčana bila je osjetna te je prednost rasla iz četvrtine u četvrtinu sve do krajnjih 11:7.