Međimurje - Zagreb: Korak do ostanka

Ivana Strahija • subota, 06.05.2006.

Svega je 14 minuta Međimurcima trebalo da postave krajnji rezultat i solidnoj momčadi Zagreba oduzmu sva tri boda. Razloga za veselje je svakako i poraz Intera, pa će o ostanku u ligi oba kluba odlučiti u srijedu.

Nakon početne uspavanke, u 8. minuti gledatelje na noge diže pogodak domaćina. Iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara iskosa Vedran Celišćak precizno dobacuje do Krunoslava Bratkovića, koji glavom loptu upućuje u mrežu Zagreba.

U 14. minuti još jedan pogodak, ovog puta Siniša Sesar sa sredine terena nabacuje za Cicera Limu, koji je spretan za 2:0. Danijel Krivić tri minute kasnije puca snažno, no lopta odlazi tik pored vratnice.

Uskoro potom Međimuci se polako povlače na svoju polovicu terena, pa i Zagrepčani dovijaju priliku. Najagilniji je Mladen Bartolović, koji proteže domaćeg vratara Tihomira Bulata u 27. i 32. minuti, dok njegov imenjak Mladen Pelaić u 23. minuti puca iznad prečke čakovečkog gola.

U drugi dio Zagreb, potpomognut jakim vjetrom, ulazi s namjerom da smanji razliku, no već u 63. minuti Ivan Lajtman izrazito oštro starta nad Limom, pa mu sudac Nikola Petir s pravom pokazuje crveni karton i put u svlačionicu.

S igračem manje ni Zagrepčani više ne prijete ozbiljnije domaćem vrataru, igra se seli na sredinu terena i uz puno prekida privodi kraju.

Međimurci su tako na domaćem terenu zabilježili petu po redu utakmicu bez poraza. Ova ih je pobjeda dovela svega na bod razlike od Intera, direktnog takmaca za ostanak u društvu najboljih. "Od svojih sam igrača tražio agresivnost i potpunu predanost, što su oni i pokazali", rekao je nakon susreta Stanko Mršić, trener Međimurja. "Zagreb inače ima odličnu ekipu, a u drugom nam je dijelu i vjetar odmagao. U srijedu u Zaprešiću odlučujemo sami o svojoj sudbini, ona momčad koja pobijedi ostaje u ligi."

Trener Zagreba, Miloš Rus, čestitao je Međimurcima na dobroj partiji: "Naši su domaćini pokazali puno više želje, u utakmici su bili odlučni i agresivni. Iako smo u drugom dijelu imali terensku premoć, nije nam to previše značilo."