Inter - Slaven Belupo: "Farmaceuti" osigurali ostanak

Slaven Belupo je pobijedio Intera u Zaprešiću rezultatom 2:1 i na taj način osigurao opstanak u Prvoj HNL. Strijelci zlata vrijednih pogodaka bili su Edin Šaranović i Marijo Dodik.

Obje momčadi u važan susret ušle su oslabljene, Interov trener Bago nije mogao računati na ozlijeđene Štroka i Karića te kartonirane Lagu i Gulića, dok je njegov kolega Scoria bio bez kažnjenih Vručine, Pejića i Kurilića, a Musa i Poldrugač ipak su se oporavili i istrčali u Zaprešiću. Inter i Slaven Belupo bili su u vrlo nezavidnoj situaciji na kraju jesenske sezone, ali su dobrim proljetnim rezultatima ipak poboljšali učinak. Pobjedom je Slaven Belupo mogao prebrinuti sve brige oko ostanka, dok domaćinu ni pobjeda ništa nije mogla jamčiti.

Gosti iz Koprivnice mirno su ušli u utakmicu, a napadačke ambicije svoje momčadi iskazao je u 9. minuti Šaranović, čiji udarac s 20 metara brani Brašnić. Farmaceuti su poveli već u 10. minuti, nakon vrlo lijepe akcije. Dodik je u sredini pronašao Jambrušića, koji na desnom boku idealno poslužuje Bošnjaka, a njegov ubačaj iz blizine glavom u mrežu neobranjivo sprema Edin Šaranović. Zanimljivo, Jambrušić, Bošnjak i Šaranović zamijenili su kartonirane Pejića, Kurilića i Vručinu.

Inter je nakon primljenog pogotka imao inicijativu, u prvom dijelu izveli su čak deset udaraca iz kuta, međutim najopasniji je ostao pokušaj Skulića u 13. minuti, kad je glavom tukao malo iznad grede.

Ozbiljnijih prigoda do pred kraj poluvremena nije bilo, a u 45. minuti sve je mogao riješiti mladi Jambrušić. Šaranović je, idealno poslužen od Mumleka, odlično prošao po lijevoj strani i povratnom loptom uposlio Jambrušića, koji s desetak metara tuče malo iznad grede.

Početak nastavka obilježio je jak, ali kratkotrajan pljusak. Prvih 15 minuta drugog dijela igralo se uglavnom na sredini terena, bez izglednijih prilika. U 61. minuti gosti su došli i do drugog pogotka, činilo se tada da je utakmica riješena. Bošnjak je bio začetnik akcije, Šaranović je iz prve na rubu 16-erca Intera proigrao Marija Dodika, koji se rješava čuvara, zaobilazi vratara Brašnića i s par metara pogađa praznu mrežu za 0:2.

Inter više nije imao što čekati i kreće u napad, dok se Slaven orijentirao na obranu svojih vratiju i opasne pokušaje iz kontranapada. Prilikom jedne kontre u 70. minuti suci su označili vrlo sporno zaleđe Šaranovića, koji je bio u dobroj situaciji.

Inter je bio uporan i u 83. minuti dolazi do pogotka za 1:2, doduše iz jedne sporne situacije. Vratar Slavena Nikoloski je istrčao na jednu loptu na koji je skočio i Ješe, došlo je do duela, ali sudac Šunjić nije se oglasio i odbijenu je loptu Tomislav Gondžić spremio u mrežu.

Na kraju susreta gosti su podigli ruke u zrak, domaćinima ostaje tjedan velikih briga za opstanak u ligi.