Kamen I. - Rijeka: Riječani potopljeni u Velikoj

Zoran Zdelar • subota, 06.05.2006.

Nakon teškog poraza u uzvratnoj utakmici finala Kupa, Rijeka nije došla do pobjede niti u Velikoj protiv Kamen Ingrada. Domaćin je tijekom većeg dijela utakmice kontrolirao igru, a Riječani mogu biti i zadovoljni što je utakmice završila tek minimalnom pobjedom Kamena, koju je Veličanima osigurao Saša Šest

Nisu se još uvijek Riječani oporavili nakon teškog poraza koji im je zadao varaždinski Varteks. Danas u Velikoj na terenu gledatelji nisu imali priliku vidjeti onu Rijeku koja je s 4:0 ponizila Hajduk na Poljudu i koja je odigrala fantastični derbi s Dinamom u prošlom kolu na Kantridi.

Riječani su danas na teren istrčali bez nekoliko standardnih igrača. U momčadi se osjetio izostanak Leranta, Šarića i Novakovića. No, Rijeci to ne može poslužiti kao opravdanje. I nogometaši Kamen Ingrada nisu nastupili u svojoj najjačoj postavi. Nedostajao im je prvi vratar Ivica Matas te njihov ponajbolji igrač ove sezone, Edin Mujčin.

Kiša je danas stanovnike iz Velike i okolnih mjesta odgovorilo od posjete stadionu te je utakmici prisustvovalo tek nešto malo više od 200 gledatelja. Pet minuta igre bilo je dovoljno Saši Šest za postizanje pogotka uz malu «pomoć» Eddya Bosnara. Mate Brajković pokreće akciju, pronalazi Srđana Lakića, a najbolji strijelac Kamen Ingrada ove sezone nije se odlučio na udarac već je loptu proslijedio Saši Šest. Kamenova šestica odlučila se na udarac, no ne pogađa mrežu Rijeke, već Rijekonog stopera Bosnara od kojeg se lopta odbija u mrežu Radmana za rano slavlje malobrojnih domaćih navijača.

Lijepa i kombinatorna igra te napadi preko bokova pojmovi su koji su se ove sezone najčešće spominjali u izvještajima s Rijekinih utakmica, no danas bi bilo iluzorno o tome govoriti. Travnjak namočen vodom nije ostavljao previše mogućnosti za brzu i tečnu igru. Tako se u prvom poluvremenu osim pogotka Šest može spomenuti još tek jedan pokušaj domaćina preko Brajkovića te udarac Davora Vugrineca koji nije, kako je to često običavao ove sezone, uspio donijeti ključnu prevagu u korist momčadi s Kantride.

Dvije minute nakon povratka s odmora pokušao je Mario Darmopil povećati vodstvo snažnim udarcem s 22-23 metra udaljenosti, no Radman je ovog puta bio na visini zadatka. Velimir Radman, inače drugi vratar Rijeke po statusu u nekoliko je još navrata spašavao svoju momčad od težeg poraza.

U 51. minuti Radmana je glavom iz šesterca pokušao svladati i Petar Tomić, no loptu ipak odnosi vratar Rijeke. Riječani se tada počinju polako «buditi». U 64. minuti Vugrinec je pokušao s vanjskog ruba šesnaesterca donijeti svojoj momčadi izjednačenje, ali njegov silovit udarac krajnjim naporom Asmir Avdukić uspijeva skrenuti u korner. Pokušao je kasnije i Krunoslav Renudlić na asistenciju Vugrineca zaprijetiti, ali niti njegova lopta nije odsjela u mreži Veličana.

Šest minuta kraja prije regularnog dijela utakmice Lakiću se pružila prilika da potvrdi pobjedu Kamena. Ilija Sivonjić je s desnog boka odaslao odličnu loptu prema Lakiću, no 22-godišnji Radman ponovno spašava svoju momčad. Kamen Ingrad ovom pobjedom pobjegao je s posljednjeg mjesta Lige za prvaka, koje je prepustio Hajduku. Riječani ove srijede iako su uspjeli ponovno osvojiti Kup, ozlovoljili su malo svoje navijače, a danas su im priredili još jedno neugodno iznenađenje. To iznenađenje će zasigurno svi zajedno pokušati što prije zaboraviti s obzirom da je Rijeka već osigurala svoju drugu poziciju na ljestvici te plasman u Kup Uefa.