Hajduk - Kamen Ingrad: Napokon bez stresova

Bernard Jurišić • srijeda, 10.05.2006.

Hajduk je tek u četvrtom pokušaju ove sezone izbjegao poraz od Kamen Ingrada. Štoviše, na oproštaju Nike Kranjčara od Poljuda, splitska momčad mogla je i teže potopiti prvoligaša iz Velike...

Hajduk je konačno uspio u prvih 45 minuta ostvariti prednost koju njegov protivnik nije uspio u drugom dijelu stići. Iako su postigli tri pogotka u prvih 45 minuta, domaći nogometaši mogli su do vrha napuniti mrežu zbunjenih gostiju.

Slika 1 od 1.

U promašajima je prednjačio Mirko Hrgović, koji je upropastio čak pet praktično stopostotnih prigoda, koje su mu raspoloženi Kranjčar i Blatnjak namještali iz svih pozicija.

Akcije domaćina, u režiji spomenutog dvojca, sijevale su već od 3. minute, no Bušić i Hrgović nemilice su promašivali. Izbrojali smo devet odličnih prigoda koje je navedeni tandem promašio, pet Hrgović, četiri Bušić, koje su se mogle i morale sprovesti u mrežu zaista loših Veličana u prvih 45 minuta.

Slika 2 od 2.

Ipak, nešto se i zabilo. Baš je Hrgović doveo Splićane u vodstvo u 5. minuti, iz situacije koju nije mogao prokockati. Kranjčar je proigrao Blatnjaka, ovaj dostavio loptu Hrgoviću "na pladnju" na desetak metara, za 1:0.

Povećanje rezultata režirali su dvostrukim proigravanjem Kranjčar i Blatnjak, potonji vraća Kranjčaru na udaracu sredini, a Hajduk u 19. minuti vodi 2:0.

Veličani su u prvom dijelu priprijetili te dvaput. Šest je u 22. minuti umjesto ubačaja zapucao, Balić obranio, a u 31. Lakić nadskače Gala na ubačaj Brajkovića i puca glavom, Balić je opet siguran.

Slika 3 od 3.

Treći pogodak i rješenje utakmice dolazi u 44. minuti. Miladin nabacuje, Kranjčar glavom loptu skreće za Bušića koji prima loptu, zaobilazi vratara i pogađa za 3:0.

Na početku drugog dijela, trener Bonačić u igru je ubacio i 38. igrača koji je okusio bijeli dres ove sezone, još jednog juniorskog reprezentativca Marina Ljubičića. Upravo je Ljubičić bio "najživlji" igrač Hajduka u drugom dijelu, a samo nespretnost napadača oduzela mu je dvaput mogućnost da se ubilježi među asistente u svoj prvoligaškom debiju.

Standardnu priču protiv Hajduka ove sezone najprije je zaokružio Parmaković, pogotkom za 3:1 u 71. minuti. Brajković je iz kornera naciljao Parmakovićevu glavu na pet metara, za neobranjiv pogodak stopera Veličana. Rijetko je Hajduk izdržao bez primljenog pogotka u drugom poluvremenu u ovoj sezoni.

U 72. minuti, Niko Kranjčar vjerojatno se oprostio s Poljudom u Hajdukovom dresu. Uz pljesak i ovacije malobrojne publike koje su trajale nekoliko minuta, zamijenio ga je Cimirotič.

I u nastavku su domaćini nastavili s propuštanjem prigoda, a najbolje su propustili Blatnjak u 77. i Jelavić u 81., nakon krasnih proigravanja spomenutog Ljubičića. Dvaput je loše ciljao i Bartulović, no četvrti pogodak ipak je stigao u 87. minuti.

Dragan Blatnjak ubilježio je "hat-trick" u asistencijama, posluživši idealno Jelavića u srcu šesnaesterca, a mladi napadač zakucava loptu za konačnih 4:1.

Ironično, Hajduk je ovogodišnje prvenstvo na Poljudu otvorio sa 6:0 protiv Osijeka, a završio s 4:1 protiv Kamen Ingrada. Između ta dva rezultata stala je sva sila razočaranja i pljuski, koje je najbolje što prije zaboraviti.