Kamen I. - Zagreb: Ćirini učenici krenuli pobjedom

Zoran Zdelar • subota, 29.07.2006.

Legendarni hrvatski trener Miroslav Ćiro Blažević uspio je u prvoj svojoj službenoj utakmici na klupi Zagreba upisati pobjedu, i to sasvim uvjerljivu. Rezultat je ovog put poprilično realno oslikao prikazano na terenu...

Stadion u Velikoj ponovno je bio zanimljiv tek vrlo malom broju gledatelja. Jedva 1000 ljudi se odlučilo doći na ovu vrlo sparnu večer na stadion i posvjedočiti povratku velikog Ćire Blaževića na hrvatske terene, ali i dati podršku svojim igračima u novoj sezoni.

Ćiro je ostao vjeran svom napadačkom nogometu, kakav preferira i to se u ovom susretu pokazalo kao uspješnim receptom za pobjedu i nadigravanje suparnika. Kamen Ingrad u posljednje vrijeme uglavnom je poprište raznih državnih inspektora i, naravno, dijelom se to odrazilo i na igrače, koji nisu u miru se mogli pripremati za novu sezoni pod vodstvom novog trenera Ante Čačića.

U susret su obje momčadi krenule prilično otvoreno, igrajući vrlo brz nogomet i akcije su se smjenjivale s obje strane svake minute, no nešto uspješniji su ipak bili članovi Zagreba.

U 31. minuti Mario Mandžukić spremno je dočekao nabacivanje Lajtmana s desnog boka i sa samo 5-6 metara udaljenosti uspio je zatresti mrežu za veliko slavlje na klupi Zagreba.

S brzim nogometom nisu odustajali treneri ni u nastavku utakmice. Očito je da su malobrojnim gledateljima željeli ponuditi što atraktivniju utakmicu, unatoč limitiranosti mnogih igrača u poneku iznimku. U dresu Kamena najistaknutiji pojedinac bio je, naravno, veteran Edin Mujčin koji je pokretao većinu napada u svojoj momčadi, no nitko njegove lopte nije uspio spremiti u mrežu Zagrebaša.

U 67. minuti Zagreb dolazi do još većeg vodstva zahvaljujući Lovreku, kojemu je za pogodak asistirao reprezentativac Bosne i Hercegovine Senijad Ibričić.

No, Veličani se nisu predavali i samo dvije minute kasnije, mladi Ilija Sivonjić našao se sam s loptom na 18-19 metara udaljenosti i neometan je mogao zapucati snažno i prizemno, što je bilo nedohvatljivo za vratara Stojkića.

Pokušao je Kamen Ingrad u trominutnoj sudačkoj nadoknadi doći i do izjednačenja, što im se na kraju i osvećuje. Prilikom napada, kojem su se priključili svi igrači Kamena, izgubili su u jednom trenutku loptu i nakon brzog protunapada Jurendić je uspio zatresti mrežu za konačnih Kamen Ingrad 1 Zagreb 3.